اخبار مرتبط

مجتبی اسکندری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زیتون با سطح زیر کشت 19 هزار و 806 هکتار در بین محصولات باغی و زراعی نخستین سطح زیر کشت شهرستان طارم را دارد.
به گفته وی، از این میزان 14 هزار و 6 هکتار شامل باغ های بارده و پنج هزار و 800 هکتار نیز غیربارده و جوان است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم گفت: با توجه به خسارت های وارد شده به محصول زیتون در سال زراعی جاری پیش بینی می شود 30 هزار تن از این محصول برداشت شود.
اسکندری یادآورشد: حدود 80 درصد از زیتون به صورت کنسروی و 24 هزار تن نیز برای فرآوری کنسرو برداشت شود.
وی، ارقام زیتون داخلی کشت شده در شهرستان طارم را زرد زیتون، روغنی، شنگه، ماری و گلوله زیتون و ارقام خارجی را کنسروالیا، مانزانیلا، کرونائیکی و آربکین برشمرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم گفت: با توجه به سازگاری ارقام خارجی زیتون با منطقه، عملکرد بالا و خصوصیت های مطلوب در این ارقام در حال توسعه است.
اسکندری یادآورشد: برداشت زیتون از نیمه دوم شهریور آغاز و تا پایان مهر ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، شهرستان طارم به لحاظ برخورداری از شریان حیاتی رودخانه قزل اوزن، به بزرگترین قطب کشاورزی استان زنجان و این منطقه تبدیل شده و کیفیت محصولات باغی و زراعی آن شهرت جهانی به خود گرفته است.
با توجه به شرایط اقلیمی متفاوتی که این شهرستان دارد تنوع محصولات در این منطقه زیاد است به طوریکه سالانه بیش از50 نوع محصول زراعی و باغی در زمین های این شهرستان تولید و وارد بازار مصرف استان زنجان و سایر استان های همجوار و حتی به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.
زیتون، انار، انجیر، فندق، گردو، گیلاس، سیب، انگور، آلبالو، به، توت، گوجه سبز، هلو، آلو، زردآلو، آلوچه، پرتقال، نارنگی، نارنج، گلابی، خرمالو، سیر، برنج، بادام، نخود فرنگی، گوجه فرنگی، کرفس و غیره از جمله محصولات این شهرستان است.
طارم یکی ازشهرستان‌های هشتگانه استان زنجان می‌باشد که در شمال مرکز استان زنجان واقع شده و از شمال به استان گیلان، از شرق به شهرستان تاکستان استان قزوین، از جنوب به شهرستان ابهر و از غرب به شهرستان زنجان محدود است.
7325/6085
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی ** انتشار دهنده: رویا رفیعی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.