اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حسین بابایی یکشنبه شب در آیین قدرددانی از پزشکان نمونه بیمارستان امام حسین (ع) زنجان افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تربیت دانشجویان پزشکی، از شمار پزشکان خارجی بسیار کاسته شد و هم اکنون مایه افتخار است که پزشکان متعددی در اقصی نقاط کشور و در دورترین مناطق محروم ایران خدمات ارائه می کنند.
وی اظهار کرد: هم اکنون در تعداد تربیت پزشکان مشکلی وجود ندارد ، اما در مدیریت منابع مشکل داریم و از سوی دیگر عمق آموزش ها کاسته شده و این یک فاجعه است.
بابایی خاطرنشان کرد: سازمان نظام پزشکی به عنوان متولی تنظیم بازار و آموزش ، درخواست های جامعه تحت پوشش را باید سیاستگذاری کند که در این راستا پیش نویش اخلاق پزشکی تدوین و سپس رونمایی شد که 200 کد اخلاقی دارد.
وی بیان کرد: آموزش های کافی می تواند مشکلات ارتباط بین پزشک و بیمار بویژه جامعه پزشکی را کاهش دهد .
رئیس سازمان نظام پزشکی استان زنجان نیز در این آیین گفت: در حوزه پزشکی کارهای زیربنایی و بسترسازی زیادی باید انجام گیرد که از جمله آنها الگوسازی است.
وی یادآوری کرد: این الگوسازی به معنای آن نیست که در جامعه پزشک فرد قهرمان پروی را معرفی کنیم بلکه کاری را که انجام گرفته را باید الگو قرار داد و تحقق این مهم نتایج بهتری را به همراه دارد.
بابایی افزود: چهار سال است که سازمان نظام پزشکی تعرفه ای اعلام نمی کند و توسط دولت ارائه می شود و باید عدالت در سیاستگذاری تعرفه ها، رعایت شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان نیز در این آیین گفت: طی سال 95 حدود 980 هزار نفر بصورت سرپایی به مراکز درمان تامین اجتماعی استان زنجان مراجعه کرده اند.
علی محمدی خاطر نشان کرد: در این بازه زمانی 23 هزار مورد بستری و 10 هزار و 700 جراحی و 7 هزار و 200 مورد موالید در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان زنجان ثبت شده است.
228 پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، 123 داروخانه و آزمایشگاه، 16 درمانگاه، 14 بیمارستان و کلینیک، 33 مرکز رادیو تراپی، سونوگرافی و فیریوتراپی، هشت شبکه بهداشت، 4 مرکز ام آر آی، سی تی اسکن، پزشکی هسته ای، رادیوتراپی کلینیک مهرانه با اداره کل تامین اجتماعی این استان طرف قرارداد هستند.
8068/7320
خبرنگار : اعظم شامی *** انتشار : اسماعیل جهانبخش
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.