اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، علی وقفچی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری سازمان تعاون روستایی استان زنجان با بیان اینکه متاسفانه تعاونی های تولید روستایی در سطح کشوزر چنان که باید موفق نبوده اند، افزود: حرکت به سمت تولید محصولات صادارتی ضامن موفقیت این تعاونی ها در ادامه راه است.
وی به لزوم به روز کردن دانش کشاورزان در سطح تعاونی های تولید تاکید کرد و ادامه داد: مراکز متولی آموزش و ترویج کشاورزی و مراکز دانشگاهی در این زمینه باید تلاش و دقت بیشتری به خرج دهند.
نماینده مردم زنجان و طارم د رمجلس شورای اسلامی به ضرورت مهار آبهای سطحی و احداث سدهای معیشتی در مسیر آنها اشاره کرد و گفت: این موضوع یکی از اولویت های بخش کشاورزی است ولی تا کنون درباره آن مطالعه عملیاتی انجام نشده است.
وقفچی توسعه کشت گلخانه ای و حمایت از احداث گلخانه ها را بهترین راه کنترل مصرف آب در کشور بر شمرد و اظهار کرد: ارائه تسهیلات در این زمینه ثمرات و فواید زیادی را در حفظ منابع آبی در پی خواهد داشت.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان زنجان نیز در این جلسه به ضرورت بهره گیری از ظرفیت تشکل های تعاون روستایی در امر آموزش به روستاییان تاکید کرد و گفت: متاسفانه موضوع نظام صنفی در بخش کشاورزی چنان که باید جا نیفتاده است.
محمود نوری افزود: در زمان حاضر 114 تعاونی با 93 هزار عضو تحت پوشش سازمان تعاون روستایی استان زنجان قرار دارند که از این میزان 60 درصد تعاونی ها با با 85 هزار و 500 عضو در مناطق روستایی واقع هستند.
7312/8068
خبرنگار: حسن اکبری** انتشار دهنده: اسماعیل جهانبخش
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.