اخبار مرتبط

مهدی خسروی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، افزود: هفته قوه قضائیه فرصتی برای اطلاع رسانی مناسب و دقیق همراه با شفافیت مسئولان قضایی استان است.
خسروی با بیان اینکه برای اثر بخشی برنامه های هفته قوه قضائیه، در 2 بخش این برنامه ها اجرا خواهد شد، افزود: برای اطلاع مردم از خدمات، اقدامات و محدودیت های این دستگاه، بخش مهمی از برنامه ها بعد از ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد.
معاون دادگستری استان زنجان خاطرنشان کرد: برگزاری نشست خبری، ملاقات عمومی، بازدید از زندان و سایر برنامه های مختلف توسط مسئولان دستگاه قضایی استان و شهرستان ها از جمله مهمترین برنامه های این هفته خواهد بود.
وی با بیان اینکه هفته قوه قضائیه فرصت مهمی برای این قوه است، گفت: مسئولان این دستگاه در استان، باید از این فرصت استفاده کرده و عملکرد سالانه خود را به اطلاع عموم مردم برسانند.
خسروی اظهار کرد: این اطلاع رسانی باعث می شود تا اعتماد عمومی به دستگاه قضایی تا حد مطلوبی افزایش پیدا کند.
معاون دادگستری استان زنجان با اشاره به بازدید قضات استان از زندان ها در هفته قوه قضائیه، تصریح کرد: امر قضاوت نباید به عنوان یک شغل، تبدیل به عادت شده و قاضی دچار روزمرگی گردد.
وی خاطرنشان کرد: به واقع بازدید قضات از زندان ها و ملاقات با زندانیان، باعث عادت زدایی و جلوگیری از روزمرگی در هنگام صدور حکم می شود.
خسروی با اشاره به اینکه حبس زدایی جزئی از سیاست های سیستم قضایی کشور مبدل گردیده، گفت: در ابتدای اجرای طرح بازدید قضات، انتظار استقبال از آن را نداشتیم، اما امروز همکاران قضایی برای بازدید از زندان علاقه زیادی دارند.
معاون دادگستری استان زنجان تاکید کرد: در واقع حضور قاضی در ندامتگاه، باعث آشنایی بیشتر وی با محیط زندان و مشکلات زندانی می شود.
به گزارش ایرنا ، هفته قوه قضائیه جهت تکریم مقام شامخ شهید آیت الله بهشتی نخستین مسئول دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران و ارج نهادن به زحمات این قوه نام گذاری شده است.
این هفته در تقویم رسمی کشور از 31 خرداد شروع می شود.
3216/8068
خبرنگار: سجاد کریمی ** انتشار دهنده: اسماعیل جهانبخش

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.