اخبار مرتبط

حسین امید مقدم روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: درصد تغییر این میزان تورم نسبت به اسفند سال گذشته 0.4 ثبت شده است.
وی یادآورشد: در این آمار، نرخ تورم کشور در فرودین امسال، 6.9 درصد بوده که نسبت به اسفند سال گذشته 0.1 درصد افزایش یافته است.
امید مقدم اظهار کرد: بررسی روند نرخ تورم طی سال های گذشته نشان می دهد این نرخ با نوساناتی همراه بوده است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان زنجان گفت: بر همین اساس نرخ تورم این استان تا سال 92 روند افزایشی داشته و در شهریور همین سال به بیشترین میزان خود 36.6 درصد رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: از شهریور سال 92، نرخ تورم این استان روند نزولی یافته و این روند تا بهمن 93 ادامه داشته و نرخ تورم در این ماه به 14.8 درصد رسیده است.
امید مقدم ادامه داد: از اسفند 93 نرخ تورم استان افزایش یافته و این روند تا خرداد سال 94 ادامه داشته و در این ماه به 15.6 درصد رسیده است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان زنجان گفت: در تیر 94 بار دیگر روند نزولی نرخ تورم استان شروع شده است و این روند تا خرداد 95 ادامه یافته است.
وی اضافه کرد: نرخ تورم استان از تیر سال 95 دوباره با شیب ملایم روند افزایشی یافته است به طوری که در فروردین 96 نسبت به ماه قبل معادل 0.4 درصد افزایش دارد.
امید مقدم ابراز کرد: بر اساس نتایج اعلام شده، نرخ تورم استان در سال 95 برابر 8.8 درصد بوده که در مقایسه با نرخ تورم 8.9 درصدی سال 94، 0.1 درصد کاهش داشته است.
3001/8068
خبرنگار: مینا افشاری** انتشار: اسماعیل جهانبخش

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.