اخبار مرتبط

رسول بیات روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در هر شعبه 2 صندوق برای دریافت آرای 2 انتخابات پیش بینی شده است.
وی یادآورشد: در شهر زنجان و بخش مرکزی این شهرستان 233 شعبه پیش بینی شده که از این میان 175 شعبه مربوط به شهر زنجان در قالب 161 شعبه ثابت و 14 شعبه سیار در نظر گرفته شده است.
بیات اظهار کرد: در تمام نقاطی که تمرکز جمعیتی و امکان دریافت رای وجود دارد، شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: در مجموع 6 هزار و 500 نفر عوامل اجرایی برای اجرای صحیح انتخابات پیش بینی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در هر شعبه 18 تا 20 عامل اجرایی حضور دارند که شامل سه مامور انتظامی به عنوان محافظان صندوق، پنج تا هفت عضو هیات اجرایی، یک نماینده فرماندار، یک نفر از هیات بازرسی، پنج نفر از هیات نظارت، یک مهمان دار و یک تا 2 نفر کاربر می شود.
بیات ادامه داد: پیش بینی مقدمات برگزاری انتخابات کار آسانی نیست و نیازمند ایجاد هماهنگی میان همه عوامل اجرایی است.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: تعداد افراد واجد شرایط شرکت در انتخابات به بیش از 380 هزار نفر می رسد.
وی اضافه کرد: در ابتدا برای انتخابات شوراهای شهر زنجان 246 نفر تایید صلاحیت شده بودند که در مرحله نهایی و پس از بررسی اعتراضات، سه نفر به تعداد آنان اضافه شد، با این حال تا امروز 28 اردیبهشت، 16 نفر از این تعداد انصراف داده اند و مجموع افراد انصراف داده از ابتدا تاکنون به 33 نفر رسیده است.
بیات با بیان اینکه مشکلی از بابت دریافت آرای روستاییان وجود ندارد، ابراز کرد: تمام مقدمات زیر ساختی برای برگزاری انتخابات در همه روستاهای این استان فراهم شده، به گونه ای که برای هر سه روستای کمتر از 20 خانوار، یک شعبه سیار پیش بینی شده است.
فرماندار شهرستان زنجان به تخلفات ثبت شده از سوی نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر اشاره کرد و گفت: تخلفات سازمان یافته وجود نداشت و اغلب تخلفات ثبت شده مربوط به فعالیت نامزدهای شوراهای اسلامی شهرها بود.
وی افزود: در خصوص تخلفات به برخی از نامزدها به شکل مکتوب تذکر داده شد و برخی دیگر برای ارائه توضیحات لازم به فرمانداری دعوت شدند و برخی هم اقلام تبلیغاتی خارج از ضوابط اعلام شده، منتشر کرده بودند.
بیات یادآورشد: تمام تخلفات در فرمانداری مستند سازی شده است و در دوره های بعد به حتم در بررسی های نامزدهایی که به طور مجدد قصد شرکت در انتخابات دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: بخشی از تخلفات ثبت شده هم مربوط به نصب بنر در فضای عمومی غیر از فضای ستادها، رزومه سازی دور از واقعیت افراد و برخی هم در خصوص اعلام حمایت غیر واقعی از سوی شخصیت های حقیقی و حقوقی بود که نه فقط رضایت نداشتند بلکه شکایت خود را به فرمانداری هم اعلام کردند.
وی اظهار کرد: فرمانداری مسئولیت اجرای انتخابات را بر عهده دارد، اما برای آنکه با تخلفات انتخاباتی مبارزه شود، ستادی به نام جلوگیری از تخلفات با محوریت دادگستری شکل گرفت و کمیته دیگری هم برای رصد فضای انتخابات با مسئولیت تمام نهادها پیش بینی شد.
بیات خاطر نشان کرد: بخشی از تخلفات در همین زمینه مربوط به انتشار اقلام تبلیغاتی خارج از ابعاد قانونی اعلام شده و برخی دیگر از تخلفات مربوط به راه اندازی کارناوال هایی که در شان شهر نبود، می شد.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: با تمام این اتفاقات دوران تبلیغات به اتمام رسید و از امروز آرامش بر فضای کل کشور حاکم است و مردم می توانند در آرامش برای انتخاب نامزدهای مورد نظر، خود بیندیشند.
وی بر لزوم حضور همه اقشار واجد شرایط جامعه در انتخابات تاکید کرد و ادامه داد: انتخاب میسر زندگی یک مسئولیت و حقوق ذاتی برمردم است و زندگی بر اساس انتخاب ها شکل می گیرد و هیچ شخصی نمی تواند حق انتخاب و آزادی را از خود بگیرد.
بیات تاکید کرد: آنانی که در انتخابات شرکت نمی کنند در حقیقت گوشه نشینی و در صحنه نبودن را انتخاب کرده اند.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: بر همین مبنا شرکت نکردن در انتخابات به هر بهانه ای، نشان دهنده این است که آن فرد به فلسفه زندگی و به وجود انسانی خود ارزش قائل نیست.
وی تصریح کرد: به هر بهانه ای نمی توان از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرد، به خصوص در این مقطع که تمام مسئولان از رهبر معظم انقلاب تا هنرمندان خواستار حضور مردم شده اند و هر یک رای را در سرنوشت کشور موثر دانسته اند.
بیات اضافه کرد: از همین نظر همه باید حضور داشته باشند، حتی آنانی که این رویه را قبول ندارند.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: هر یک از مردم به هر شخصی که علاقه مند است رای بدهد، برای تمام مسئولان نظام حضور مردم در صحنه مهم است و اگر کسی در انتخابات شرکت نکند، اتفاقی رخ نمی دهد مگر آنکه از غافله مسئولیت پذیری عقب می ماند.
وی ابراز کرد: به هر اندازه که فردی از صحنه حضور در اجتماع دور می شود به همان اندازه از زندگی اجتماعی دور شده و الزامات زندگی اجتماعی حضور در صحنه های جمعی و بزرگترین ملاک مسئولیت پذیری اجتماعی مردم است و بر همین اساس انتظار داریم همه شرکت کنند.
بیات افزود: اگر کسی می خواهد برای طبیعت گردی یا هر کار دیگری از شهر خارج شود، ابتدا رای بدهد بعد به دنبال کار خود برود و رای دادن خود را برای ساعات آخر موکول نکند.
فرماندار شهرستان زنجان گفت: تمام فرایندهای انتخابات شوراهای شهر در شهر زنجان الکترونیکی است، بر این اساس نیم ساعت پس از پایان زمان رای گیری، اعلام نتایج را خواهیم داشت، اما چون توافق بر این است که ابتدا شمارش آرای ریاست جمهوری اعلام شود، تا پاسی از شب نتایج منتشر می شود.
3001/6085
خبرنگار: مینا افشاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.