اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، کوروش شعبانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تغییر و تحول های ایجاد شده در سیستم بهداشتی، اظهار کرد: از سال 92 با آغاز طرح تحول سلامت در شهرستان ابهر ابتدا به اصلاح ساختارهای فیزیکی بخش های بهداشتی و درمانی اقدام کردیم و در این راستا 58 نفر مراقب سلامت برای فعالیت در پایگاه های شهری جذب شدند.
وی ابراز کرد: از زمان راه اندازی سامانه 'سیب'، مراقبان سلامت 151 هزار و 200 نفر را در این سامانه ثبت نام کرده اند که بر اساس آن برای رده های مختلف سنی، بسته مراقبتی ویژه ای تعریف شده است.
رئیس شبکه بهداشت ابهر با اشاره به طرح 'ایراپن'، بیان کرد: این طرح ویژه بیماری های غیر واگیر مانند سرطان، فشارخون، دیابت و بیماری هایی از این دست ایجاد شده است و در این طرح حدود 28 درصد از جمعیت شهرستان خطرسنجی شده اند.
وی تصریح کرد: در طرح ایراپن افراد از نظر تغذیه و روان مورد بررسی قرار می گیرند و طبق بررسی های فقط 42 درصد از افراد وزن طبیعی داشتند و برای رسیدن به استانداردها در این حوزه باید نوع نگاه و فرهنگ مردم اصلاح شود.
شعبانی یاد آور شد: با خطر سنجی بیش از 22 هزار نفر در طرح ایراپن، مشخص شد حدود 700 نفر از این افراد مبتلا به دیابت و بیش از 2هزار نفر مبتلا به فشار خون هستند، درحالی که هیچیک از این افراد از بیماری خود اطلاع نداشتند.
وی خاطرنشان کرد: برای داشتن زندگی سالم باید مردم فرهنگ تغذیه ای و فعالیت خود را تغییر دهند و در این زمینه نقش رسانه ها بسیار پررنگ است.
رئیس شبکه بهداشت ابهر درباره وجود شپش در مدارس نیز تصریح کرد: شپش در مدارس کنترل شده است و شبکه بهداشت ابهر حدود یک هزارو 300 شامپوی مخصوص در مدارس توزیع کرده است.
وی ابراز کرد: ترمیم دندان های پوسیده در دانش آموزان زیر 14 سال رایگان است و در همین راستا، دندان های پوسیده 12 هزار نفر از دانش آموزان به طور رایگان ترمیم شد.
7324/6085
خبرنگار: اکرم بیات ** انتشار دهنده: رویا رفیعی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.