اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، منصور قمشه شامگاه چهارشنبه در جمع شماری از وکلای نیکوکار امداد استان افزود: این نهاد برای دستیابی به اهداف ترسیم شده خود به ویژه در بحث مشارکت های مردمی در صدد افزایش اعتماد عمومی است.
وی اظهار کرد: رهبری به صراحت بر توانمند سازی، شکوفایی استعدادها و تامین خودکفایی نیازمندان، تقویت ایمان و رشد اعتقادی، با ارائه خدمات اجتماعی، فرهنگی و معیشتی تاکید کرده است.
قمشه افزود: تکیه اصلی کمیته امداد بر کمک های کمی و کیفی مردم، ارتقای نقش دولت و مجلس و دستگاه قضایی در پشتیبانی همه جانبه این نهاد در جهت انجام ماموریت هاست.
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد کشور ادامه داد: بر این اساس کمیته امداد در تحقق فرامین رهبری تلاش می کند و اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام شده است.
وی بیان کرد: کمیته امداد با توجه به فراز و نشیب های سیاسی و اقتصادی کشور تاکنون به فعالیت های خود ادامه داده است.
قمشه افزود: یکی از اقدامات مهم این نهاد تامین مسکن نیازمندان تحت پوشش است و در این راستا در ماده ای از برنامه ششم توسعه بخشودگی سود و جرائم تسهیلات پرداخت شده به افراد تحت حمایت برای بازسازی اماکن مسکونی مناطق روستایی آسیب دیده از حوادث طبیعی و غیرمترقبه که توانایی بازپرداخت اقساط خود را ندارند، اشاره شده است.
معاون امور حقوقی و مجلس کمیته امداد کشور ادامه داد: دولت در این برنامه برای تامین منابع مالی و تسهیلات ارزان قیمت با هدف کاهش آسیب پذیری سکونتگاه های روستایی و تامین مسکن برای اقشار کم درآمد شهری تعهد کرده است.
وی بیان کرد: در این مصوبه مقرر شده سالانه حداقل 200هزار واحد مسکونی روستایی از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد پنج درصد بهسازی و نوسازی شود.
به گفته این مسئول، در صورت تامین منابع مالی و تسهیلات ارزان قیمت و زمین مورد نیاز، سالانه حداقل 150 هزار واحد مسکن اقشار کم درآمد در شهرها خریداری و یا به ساخت آنها کمک شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: هم اکنون سه هزار و 700 وکیل نیکوکار با این نهاد همکاری می کنند.
7320/6085
خبرنگار: اعظم شامی ** انتشار دهنده: رویا رفیعی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.