اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، جواد رحمتی شامگاه سه شنبه در جمع اعضای شورای اسلامی شهر و روستای زنجان افزود: شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، گام عملی در مردم سالاری دینی و واگذاری حکومت به خود مردم است.
وی یادآورشد: باوجود آنکه در قانون اساسی لزوم راه اندازی شوراهای اسلامی شهرها و روستاها پیش بینی شده اما در عمل از سال 76 این قانون به مرحله عمل رسید.
این مسئول ادامه داد: چرا به عنوان نامزد انتخابات، سخنی می گوییم که محقق شدنی نیست و به این طریق امید مردم را نا امید می کنیم؟
رحمتی ادامه داد: نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا که وعده می دهند، پس از آنکه وارد عرصه مدیریت شهری شدند، متوجه می شوند که آن وعده ها در حد آرزو بوده و در عمل، تحقق آنها امکانپذیر نیست.
رحمتی تاکید کرد: اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا هم باید به نحوی رفتار کنند تا دولت از واگذاری امور به این نهادها پشیمان نشود و حاضر باشد مسئولیت سایر بخش ها در سطح شهرها را هم به آنان واگذار کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان یادآور شد: باید به مردم اعتماد کنیم و اجازه بدهیم تا امور خود را مدیریت کنند و باید بلوغ سیاسی خود را در بخش شوراها نشان دهیم.
3001/8068
خبرنگار: مینا افشاری** انتشاردهنده:اسماعیل جهانبخش

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.