اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، یحیی رحمتی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان افزود: طی این مدت، 6 هزار و 407 نفر گردشگر خارجی از جاذبه های گردشگری استان بازدید کرده اند، در حالی که این رقم در سال 91، فقط شامل 980 گردشگر خارجی بود.
وی ادامه داد: میزان درآمد استان از محل فروش بلیت بازدید اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری طی 11 ماهه سال جاری بیش از پنج هزار میلیون ریال است که این رقم در سال 91 حدود 860 میلیون ریال بود.
رحتمی به فعالیت گروه های نظارت ستاد خدمات سفر استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن، یک هزار و 299 بازدید توسط اکیپ های نظارت این ستاد از تاسیسات گردشگری استان انجام شده است که طی آن برای 10 واحد ارائه خدمات به مسافران، حکم تعطیلی و تعلیق فعالیت صادر شد.
وی با بیان اینکه نظارت رسمی بر تاسیسات گردشگردی زنجان از 25 اسفند تا 15 فروردین سال آینده به طور مستمر انجام می شود، اظهار کرد: سامانه 09629، جهت رسیدگی به شکایت ها و اطلاع رسانی گردشگری در سطح تاسیسات گردشگری در نظر گرفته شده است و شهروندان می توانند از طریق این سامانه، علاوه بر کسب اطلاعات لازم، شکایت های خود را نیز طرح کنند.
رحمتی با بیان اینکه برای راهنمایی گردشگران نوروزی چاپ 6 نوع محتوای تبلیغاتی در قالب بروشور و نقشه های راهنمای مسافری با تیراژ 50 هزار نسخه چاپ و آماده توزیع شده است، ادامه داد: تعداد 75 نفر روز نیز برای راهنمایی گردشگران و مسافران در روزهای تعطیلات نوروزی بکارگیری می شوند.
شعار ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز سال 96، ' نوروز متفاوت، خدمات متفاوت' انتخاب شده است.
گفتنی است برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان همزمان با سراسر کشور از 27 اسفند جاری آغاز می شود و تا 16 فروردین سال آتی ادامه دارد.
7312/6085
خبرنگار: حسن اکبری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.