محمد امینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با آغاز بارش برف از شنبه شب در جاده های طارم - زنجان، نیک پی - ماهنشان، زنجان - بیجار، زنجان - دندی - تخت سلیمان و زنجان - تهم - چورزق، برف روبی همه این مسیرها توسط راهداران انجام شد.
وی اظهارکرد: هم اکنون مه غلیظی گردنه های زنجان – طارم، و زنجان – تهم چورزق را فرا گرفته و دید رانندگان در این مسیرهای ارتباطی به شدت کاهش یافته و بارش برف نیز در این گردنه ها در جریان است.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگان عبوری از مسیرهای بیان شده باید در رعایت فاصله طولی و عرضی جدیت داشته باشند و خودورهای خود را مجهز به چراغ های مه شکن جلو و عقب کنند تا از حوادث ناگوار جاده ای پیشگیری شود.
امینی تاکید کرد: با توجه به پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی، تا پایان روز جاری/ یکشنبه/ احتمال بارش پراکنده باران و برف در جاده های این استان وجود دارد.
وی، از همه رانندگانی که قصد تردد در جاده های این استان را دارند، خواست خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیر چرخ، لاستیک یخ شکن، وسایل گرمایشی، لباس گرم و جیره غذایی خشک مجهز کنند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هموطنان قبل از اقدام به سفر، در بررسی خودروهای خود از کامل و سالم بودن مخزن خودرو، برف پاک کن و بخاری آن اطمینان داشته باشند.
امینی ادامه داد: در زمان حاضر 50 اکیپ راهداری با 495 نیرو با 227 دستگاه ماشین آلات در 28 راهدارخانه این استان مستقر هستند.
به گزارش ایرنا، وی اظهارکرد: همه راهدارخانه های این استان به منظور ارائه خدمات بهتر به رانندگان و مسافران عبوری از جاده ها تجهیز و همه مسائل رفاهی در 28 راهدارخانه برای استقرار مسافران و در راه ماندگان در شرایط اضطراری فراهم شده است.
امینی یادآورشد: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه 141، سایت www.141.ir ارتباط برقرار و سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه 1816 در هر ساعت از شبانه روز در تماس باشند.
7325/6085
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی ** انتشار دهنده: رویا رفیعی
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.