اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،دکتر خدیجه ابراهیم خانی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی این اداره کل افزود: رسالت بیمه سلامت از اول آبان سال 96 پوشش بیمه همگانی رایگان افراد بی بضاعت بود و به رغم نبود آزمون وسع، سازمان بیمه سلامت متعهد شد تا مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را تحت پوشش قرار دهد.
وی اظهار داشت: روزهای پایانی سال گذشته و طبق تفاهم نامه منعقده با کمیته امداد این استان موضوع پوشش درمان مددجویان این نهاد به سازمان بیمه سلامت منتقل شد.
این مسئول ادامه داد: پیش از این، مددجویان کمیته امداد با کارت درمان برای دریافت خدمات مورد نیاز به پزشکان طرف قرارداد مراجعه می کردند که از این پس این افراد از طریق بیمه سلامت دفترچه بیمه ای دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: بر این اساس در سطح کشور یک میلیون نفر جمعیت بیمه شده کمیته امداد هستند و در این میان سهمیه هر کدام از استان ها مشخص شده که کارهای مربوطه انجام می شود.
ابراهیم خانی افزود: بر این مبنا، مددجوی جدید با دریافت معرفی نامه از طریق کمیته امداد به بیمه سلامت مراجعه کرده و سپس از طریق دفاتر پیشخوان دفترچه بیمه ای دریافت می کنند.
وی ادامه داد: کانال 1666 سازمان بیمه سلامت، یکی از راه های ارتباطی مردمی با سازمان بیمه سلامت است که در راستای تکریم ارباب رجوع سال گذشته افتتاح شد.
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد: نسخه نویسی الکترونیکی نیز اسفند سال گذشته به صورت نمونه از شهرستان خرمدره آغاز شد که با اجرای کامل آن دفترچه کاغذی بطور کامل حذف می شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات این اداره کل ارتقای دانش بیمه شدگان از قبیل قوانین، ضوابط و دستورالعمل هاست که این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.
به گزارش ایرنا، در زمان حاضر بیش از 50 درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
25 دفتر پیشخوان طرف قرارداد اداره کل بیمه همگانی سلامت در استان زنجان فعال است که از این تعداد 9 دفتر در شهر زنجان و بقیه در دیگر شهرهای استان خدمات ارائه می کنند.
9646/6085
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.