اخبار مرتبط

جواد یوسفی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بارش پراکنده باران در سطح آزادراه های زنجان، جاده های ترانزیت، زنجان - بیجار و زنجان - دندی جریان دارد.
به گفته وی، جاده زنجان – طارم نیز در زمان حاضر با بارش برف و باران و مه غلیظ مواجه شده که رانندگان عبوری از این مسیر باید خودروهای خود را به زنجیرچرخ و تجهیزات و گرمایشی مجهز کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: جاده زنجان – تهم – چورزق نیز از شامگاه 11 فروردین به علت احتمال ریزش کوه مسدود شده و ترددی در آن برقرار نیست.
یوسفی اظهارداشت: رانندگان عبوری از همه مسیرهای استان احتیاط و صبوری بیشتری نسبت به روزهای عادی داشته باشند.
وی از رانندگان خواست، نسبت به رعایت فاصله طولی و داشتن سرعت مطمئنه جدیت داشته باشند تا شاهد سوانح جاده ای نباشیم.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: نیروهای راهداری با 50 اکیپ در 30 گردنه کوهستانی و سخت گذر 24 ساعته فعال هستند و برای مسافران و رانندگان عبوری در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.
یوسفی افزود: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
وی تاکید کرد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/6085
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.