اخبار مرتبط

دکتر اصغر جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر 55 پایگاه جاده ای، شهری و اورژانس هوایی این استان، 10 ایستگاه سلامت نیز که در قالب طرح نوروزی در حال ارائه خدمات هستند در روز طبیعت نیز فعالیت می کنند.
وی اظهار داشت: این ایستگاه های سلامت از ساعت 8 تا 20روز 13 فروردین فعالیت کرده و پایگاه های جاده ای اورژانس نیز از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر و 17عصر تا 20 شب در کنار جاده ها مستقر هستند.
این مسئول ادامه داد: بر این اساس و برای خدمات رسانی بهتر نیز در سطح شهر زنجان 6 کد آمبولانس در ورودی شهر و مناطق پر تردد و پر ترافیک در پلیس راه مسیر بیجار، پلیس راه زنجان به قزوین، مسیر طارم گردنه ذاکر، مسیر ارمغانخانه و سه راهی آمادگاه و پارک گلستان در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: هفت کد آمبولانس در سایر شهرستانها این استان نیز تعیین و اعلام شده و به عموم مردم توصیه می شود برای خدمات دهی بهتر با اورژانس استان همکاری های خوبی داشته باشند.
جعفری از شهروندان و مسافران نوروزی خواست در صورت بروز حادثه ترافیکی از جابجایی مصدومان خودداری کرده و در آرامش و خونسردی کامل برای امداد رسانی با اورژانس 115 تماس گرفته و نشانی محل را دقیق اعلام کنند.
وی از رانندگان وسایط نقلیه نیز خواست در صورت مشاهده خودروهای امدادی، مسیر عبوری را برای تردد بهتر فراهم کنند تا اقدامات درمانی شتاب بیشتری گیرد.
به گزارش ایرنا، از ابتدای اجرای طرح نوروزی از 28 اسفند تا 12 فروردین امسال 2 هزار و 431 مورد ماموریت اورژانس با احتساب ایستگاه های سلامت در استان انجام گرفته است که از این تعداد 2 هزار و 29 مورد به ماموریت های پیش بیمارستانی اختصاص دارد.
9646/6085
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.