اخبار مرتبط

محمد محمدی روز چهار شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون کولاک در جاده های زنجان – طام، زنجان – دندی، زنجان – تهم – چورزق(مسدود شده است) جریان دارد.
وی اظهار داشت: بارش باران نیز سطح آزاد راه زنجان – تبریز، زنجان – قزوین و جاده های ترانزیت زنجان – میانه، زنجان، خرمدره و ابهر را لغزنده و مه غلیظ در این مسیرها و جاده زنجان – بیجار دید رانندگان را کاهش داده است.
رئیس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان خاطر نشان کرد: شرایط جوی کنونی بر اساس پیش بینی های انجام شده توسط اداره کل هواشناسی استان تا ساعاتی دیگر بارش برف و باران مجدد همه استان را فرا می گیرد.
این مسئول اضافه کرد: رانندگان عبوری از همه مسیرهای استان احتیاط و صبوری بیشتری نسبت به روزهای عادی داشته باشند.
وی از رانندگان خواست، نسبت به رعایت فاصله طولی و داشتن سرعت مطمئنه جدیت داشته باشند تا شاهد سوانح جاده ای نباشیم.
رئیس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: نیروهای راهداری با 50 اکیپ در 30 گردنه کوهستانی و سخت گذر 24 ساعته فعال هستند و برای مسافران و رانندگان عبوری در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.
محمدی افزود: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
وی تاکید کرد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.