اخبار مرتبط

جواد یوسفی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر جاده های زنجان – طارم، زنجان – بیجار، زنجان – تهم – چورزق، زنجان – میانه و قیدار خدابنده پوشیده از مه غلیظ است.
وی اظهار داشت: دید افقی رانندگان در این مسیرهای ارتباطی به شدت کاهش یافته و تردد خودروها نیز با کندی همراه است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان بارش باران از ظهر امروز با شدت بیشتری آغاز و تا 24 ساعت آینده ادامه خواهد داشت.
این مسئول یادآور شد: رانندگان عبوری از همه مسیرهای استان احتیاط و صبوری بیشتری نسبت به روزهای عادی داشته باشند، فاصله طولی را رعایت و باسرعت مطمئنه تردد کنند تا شاهد سوانح جاده ای نباشیم.
وی متذکر شد: رانندگان از ترددهای غیروضروری در جاده های استان زنجان خودداری کنندو در صورت ضرورت برای سفر خودروهای خود را مجهز به تجهیزات ایمنی، گرمایشی و زمستانی کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: نیروهای راهداری با 50 اکیپ در 30 گردنه کوهستانی و سخت گذر 24 ساعته فعال هستند و برای مسافران و رانندگان عبوری در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.
یوسفی خاطرنشان کرد: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
وی افزود: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.