اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مسئول پدافند غیر عامل زیستی زنجان در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: طبق برنامه ریزی انجام گرفته مانور پدافند غیر عامل با حضور و مشارکت ارگانها و دستگاههای متولی امر برگزار شد که علوم پزشکی استان نیز مانور غیر عامل زیستی را بر عهده داشت.
دکتر مجید رضوانی فرد افزود: با توجه به برنامه از پیش تعیین شده مانورها در 6 نقطه شهر انتخاب شده بود که یکی از نقاط به مخزن آب کوی امیرکبیر زنجان ارتباط داشت و طبق سناریو و گزارش اولیه با احتمال بروز آلودگی آب توسط تیم های عملیاتی مرکز بهداشت رصد شد.
وی اظهار داشت: در این مانور فرضی تیم های عملیاتی مرکز بهداشت برای رفع آلودگی مخزن آب کوی امیرکبیر وارد عمل شده و و سپس نمونه برداری بیولوژیکی را انجام دادند و با توجه به آزمایش های اخذ شده پاسخ منفی بود.
مسئول مدیریت بحران مرکز بهداشت استان زنجان ادامه داد: اقدام بعدی بررسی عوامل بیماری زای مربوط به ایجاد آلودگی ثانویه در مخزن آب و فضای پیرامونی شیرهای خروجی آب مخزن بود که آلودگی ها رفع شد.
وی یادآوری کرد: برنامه به طریقی بود که تمامی ادوات به لحاظ ورود و خروج به منطقه یاد شده کنترل و آلودگی زدایی مورد بررسی قرار گرفت و در مجموع نتایج خوبی به دنبال داشت.
به گفته رضوانی فرد، این مانورها در 6 نقطه شهر شامل قرارگاه تاکیتکی پدافند غیر عامل شهری کوی الهیه، ایستگاههای سی ان جی شهرک الهیه، کوی فرهنگ، ارم، و جایگاههای بنزین شهر آرا و پارسیان صدف انجام گرفت و پدافند غیر عامل زیستی نیز در شهرک امیرکبیر اجرا شد.
9646/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.