جمال ناصحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: در اجرای این طرح تلاش می شود نسبت به رفع مسائل بهداشتی و مشکلات پیش آمده در این حوزه اقدام شود و با همکاری های بین بخشی کارها به بهترین نحو پیش برود.
این مسئول ادامه داد: همه ساله و در اسفند ماه طرح بسیج سلامت نوروزی با هدف نظارت های مستمر بر اماکن عمومی اجرا می شود و طبق برنامه ریزی امسال نیز از 20 ماه جاری تا 15 فرورین سال 98 اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: بر این اساس در زنجان 10 اکیپ 2 نفره و در هر شهرستان یک اکیپ صبح و بعدازظهر از مکان های عرضه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید خواهند کرد و با متخلفان نیز طبق فرآیند قانونی برخورد می شود.
ناصحی افزود: همانند سال گذشته کارشناسان به وسیله دستگاه پرتابل، سنجش آلودگی مواد غذایی و نمک مورد استفاده در نانوایی ها، افزودنی غیر مجاز را مورد آزمایش قرار می دهند و علاوه بر آن از سوی کارشناسان امر نیز نمونه برداری ها از سامانه های آبرسانی شهری و روستایی انجام می شود.
وی اظهار داشت: در اجرای طرح بسیج نوروزی اکیپ های ترکیبی از دستگاه های شامل فرمانداری ها، سازمان صمت، اماکن نیروی انتظامی و اداره کل دامپزشکی همکاری می کنند.
مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان ادامه داد: با توجه به روزهای پایانی سال، شهروندان زنجانی می توانند در صورت مشاهده موارد غیر بهداشتی مراتب را به سامانه 190 اطلاع دهند و از طرفی متصدیان واحدها نیز قبل از آغاز تعطیلات پایان سال باید نسبت به رفع نواقص کاری خود از قبیل اخذ کارت بهداشتی، پروانه کسب و نظافت اقدام کنند.
ناصحی خاطرنشان کرد: همواره به عموم به ویژه مسافران توصیه شده از مکان های مجاز و معتبر مواد غذایی مورد نیاز خود را خریداری کنند و وضعیت بهداشتی محل مورد نظر را ارزیابی کنند.
9646/6085
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.