اخبار مرتبط

حجت الاسلام عنایت الله شامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به چهل سالگی انقلاب افزود: هم اکنون ارتباط بسیار خوبی بین دانشگاه و حوزه به عنوان مرکز علمی و دینی ایجاد شده و با همکاری هم کارهای تحقیقاتی، پژوهشی و راهکارهای عملی را در پیشبرد اهداف تعیین شده ارائه می کنند که از جمله دستاوردهای مهم انقلاب است.
وی اظهار داشت: حضور حوزه ویان در دانشگاهها ، دانشمندان و اساتید در مراکز یاد شده از جمله نمودهای عینی همکاری های بین بخشی است که در صورت تحقق و ادامه این روند تحول عظیمی را در جامعه ایجاد می کند.
این استاد حوزه ادامه داد: با نگاهی به تاریخ می توان اوج تمدن اسلامی را در قرن های سوم و چهارم را دید که این مهم با حضور عالمان دین در کنار علوم تجربی دیگر شکل گرفته بود و این مهم نیز می تواند در کشورمان ظهور و بروز داشته باشد.
وی اضافه کرد: بر این اساس انگیزه ها و باوری های دینی در کنار مسائل عقلانی و علوم تجربی جامعه را به شکوفایی می رساند که این مهم در جامعه رخ داده و تداوم این روند بطور قطع مقدمه شکل گیری تمدن ایرانی و اسلامی است.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان زنجان گفت: مجموعه نهادهای فرهنگی دانشگاهها قابل مقایسه با قبل انقلاب نیست و با نگاهی به گذشته تحولات و رخدادها بخوبی قابل نمایان است.
وی اظهار داشت: بسیاری تصور می کنند که جوانان دین گریز شده اند در حالی که فعالی، پویایی و پرسشگری جوانان دلیل بر بر روحیه دین گرایی، دین باوری و یافتن حقیقت بصورت علمی و معنوی آنان بیش از گذشته رشد یافته است.
حجت الاسلام شامی افزود: در برهه ای از زمان اقامه نماز در دانشگاهها امکان پذیر نبود که این مهم اکنون با ایجاد و ساخت مساجد برنامه هایی در این بخش اجرا و ارائه می شود.
وی بیان کرد: هم اکنون انقلاب در آستانه 40 سالگی و به عبارتی پختگی تثبیت نظام و ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی قرار دارد و طی مدت یاد شده موفقیت های متعددی در حوزه های علمی، امنیتی ، اجتماعی و سیاسی کسب شده است.
این کارشناس دینی ادامه داد: کشورمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تحریم ها و همجه های مختلف دشمنان مواجه بوده و به عنوان نمونه در بعد علمی حضور پزشکان خارجی مشکلاتی را در امر درمان ایجاد کرده بود که در زمان حاضر با تربیت نیروی انسانی و تجهیزات درمانی به رشد و بالندگی رسیده است.
وی اظهار داشت: هم اکنون ایران در امر توریسیم درمانی به لحاظ کمی و کیفی به پیشرفت های خوبی رسیده و علاوه بر آن، دستیابی به فناورهای نوین علمی مانند نانو و سلول های بنیادین نیز از دیگر دستاوردهای کسب شده است.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان زنجان ادامه داد:هم اکنون رتبه علمی ایران در سطح بین الملل رتبه علمی 16 جهانی را در اختیار دارد که این مهم محصول تلاش، کوشش ، خود باوری جوانان این مرز و بوم بوده و در بعد امنیتی نیز با توجه به وضعیت آشوب زده منطقه ای در غرب خاورمیانه وضعیت بهتری دارد.
وی خاطر نشان کرد: بر این اساس دستاوردهای 40 ساله کشورمان منصفانه و بدون حب و بغض باید بیان شود که این مهم ایران را جزو کشورهای توسعه یافته قرار داده، هر چند برای رسیدن به حد مطلوب راههای در پیش رو زیادی وجود دارد.
9646/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.