اخبار مرتبط

سجاد خدایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سفر اربعین سال 97 مشکلات سرویس دهی به زائران حسینی در شهر کربلا و مشقتهایی برای آنها وجود داشت که برای رفع این مسائل جلسه ای با رئیس شورای محلی حی الحسین کربلا برگزار شد.
وی اظهار داشت: بر این اساس با توجه به اشترکات دینی- مذهبی بین ایران و عراق خواهرخواندگی زنجان و کربلا در جلسه علنی شورای اسلامی شهر زنجان مطرح شد که با نظر مثبت اعضا به تصویب رسید.
این عضو شورای اسلامی شهر زنجان ادامه داد: بنابراین با انجام این کار مهم سعی می شود تا با برگزاری نشست های تخصصی و کاربردی تفاهم نامه همکاری های متقابل در حوزه های گردشگری مذهبی، تجاری و بازرگانی و اشتغال فراسرزمینی منعقد شود.
وی اضافه کرد: با این کار مهم شهروندان زنجانی در سفر به کربلا از زیرساخت ها و ظرفیت های فراهم شده، بهره مند می شوند و در حوزه بازرگانی، کارآفرینی و اشتغال فرا سرزمینی شرایط مناسبی برای فعالان صنعت و تجارت و شرکتهای پیمانکاری فراهم می شود.
رئیس شورای اسلامی استان زنجان ادامه داد: محورهای متعددی برای تبادلات تجاری و فرهنگی در زمینه های مختلف برای این منظور در نظر گرفته شده است که بطور قطع تحقق آن نتایج مثبتی را برای شهر و شهروندان رقم خواهد زد.
خدایی افزود: هم اکنون ارتباط زنجان و کربلا یکطرفه است و به طور عمده شهروندان زنجانی عاشق اهل بیت(ع) برای زیارت به عتبات عالیات سفر می کنند، این در حالی است که شهروندان کربلا و دیگر شهرهای عراق بیشتر به مشهد و قم و تهران سفر می کنند.
خدایی افزود: در حالی که زنجان به عنوان یک شهر مذهبی و پایتخت شور و شعور حسینی دارای ظرفیت های بسیار زیادی است که علاوه بر مناسبات مذهبی بواسطه وجود منابع معدنی و طبیعی، صنایع و تولیدات صنعتی، کشاورزی و صنایع دستی و ظرفیتهای گردشگری، همچنین قابلیت ارائه خدمات علمی-دانشگاهی و درمانی می تواند جذابیت‌های زیادی برای شهروندان عراقی داشته باشد.
وی اظهار داشت: از این طریق با ارزآوری بر رونق اقتصادی شهر و استان افزوده می شود و از طرفی باتوجه به سیاست‌های دولت عراق در بازسازی شهرهای خود می توان با انتقال دانش، امکانات و نیروهای کاری متخصص و خدماتی و کارگری توسط شرکت های پیمانکاری استان زنجان، اقدامات عمرانی و صادراتی را در این کشور انجام داد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان خاطرنشان کرد: تحقق این طرح در گرو همکاری های تنگاتنگ دستگاه های مرتبط از جمله، صنعت، معدن و تجارت، تعاون کار و رفاه اجتماعی، جهادکشاورزی، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، شرکتهای بازرگانی و پیمانکاری و سرمایه گذاری و سایر نهادها رسمی و غیر رسمی و حسینیه اعظم و زینبیه اعظم و ستاد بازسازی عتبات عالیات و در راس همه استانداری است.
وی ابراز امیدواری کرد که با اتحاد و همدلی بسیار خوبی که در ماه های گذشته با حضور استاندار جدید در استان شکل گرفته شاهد روزهای خوب و اتفاقات مبارکی باشیم.
به گزارش ایرنا، شهر زنجان به عنوان مرکز استان 420 هزار نفر جمعیت و سه منطقه شهرداری دارد.
9646/6085
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.