اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی روز پنجشنبه در سی و سومین آیین تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورز استان زنجان و مراسم شکرگزاری برداشت گندم افزود: دهه فجر فرصت خوبی است کشاورزان ایرادها را گوشزد کنند تا به ارایه خدمات مطلوب تر منجر شود.
وی اظهار داشت: در چهل سالگی انقلاب وظیفه بزرگی بر عهده داریم و همه مردم در جریان مبارزه با دشمنان اسلام و انقلاب هستند.
استاندار زنجان گفت: دهه فجر امسال 620 طرح در این استان با یکهزار و 749 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد که طرح ها 12 درصد نسبت به سال گذشته به لحاظ تعداد کمتر و 189 درصد ارزش آنها به لحاظ مبلغی بیشتر شده که نشان دهنده کیفی سازی و هزینه کرد آن با دید سرمایه ای توجه شده است.
وی ادامه داد: از این تعداد طرح ها فقط سه طرح کلنگ زنی و بقیه بهره برداری در حوزه های صنعت، معدن، آب و فاصلاب، کشاورزی، آموزش، بهداشت و درمان است.
این مسئول خاطرنشان کرد: این طرح ها اشتغال مستقیم یکهزار و 302 و سه هزار و 400 شغل عیر مستقیم را فراهم می کند.
حقیقی تاکید کرد: برای اینکه مردم این تعداد اشتغال ایجاد شده را مشاهده کنند، کمیته ای به ریاست معاون اقتصادی و منابع انسانی استاندار تشکیل می شود تا رصد کنند افراد واجد شرایط مشغول بکار شوند.
وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی شده تا 2 هزار و 965 خانواده شهید توسط مدیران استان و شهرستان دیدار کنیم تا در جریان مسایل و مشکلات آنها قرار بگیریم.
استاندار زنجان گفت: در سفر دوم به شهرستان ها از 13 بهمن افتتاح پروژه ها و دیدار مردمی خواهد بود.
حقیقی ادامه داد: در سفر بعدی شهرستان مرکز یخش ها و دیدار سوم روستاییان برای بررسی مشکلات در برنامه دیدار قرار دارند.
استانداز زنجان گفت: دهه فجر علاوه بر واحدهای تولیدی،یکی از پروژه های بر زمین مانده زنجان که سبزه میدان است با رویکرد فرهنگی و اجتماعی آغاز می شود.
حقیقی افزود: با این مساله بازار رونق پیدا می کند از ستاد بازآفرینی شهری اعتباری برای اجرای آن لحاظ شده است.
وی، بیمارستان 420 تختخوابی خیرساز ولی عصر عج زنجان را از دیگر پروژه هایی دانست که مشکلات ساخت آن حل شده و روند ساخت طرح اغاز می شود.
این مسئول با بیان انیکه از شنبه آزادسازی پادگان ارتش به خیابان عاصم زنجانی انجام می شود، اعلام کرد: قرارداد احداث نیوجرسی های اتوبان زنجان - قزوین به طول 30 کیلومتر و روشنایی بسته شد.
وی اظهار داشت: اضافه کردن وسعت به زمین های کشاورزی دشوار است که باید با اقدامات نوین تجریه های موفق در این حوزه را یاد بگیریم تا برداشت محصول به لحاظ کمی و کیفی مطلوب باشد، موفقیت حاصل شود.
استاندار زنجان اضافه کرد: خرید تضمینی 454 هزار تن گندم که بی سابقه ترین مساله در تاریخ استان است نشان از قابلیت تولید و موفقیت دارد.
به گزارش ایرنا، استان زنجان 37 کشاورز نمونه در بخش های دامی، باغی و زراعی دارد که از این تعداد 2 نفره در تولید سیب و زیتون نمونه ملی شده اند.
9505/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.