اخبار مرتبط

دکتر خدیجه ابراهیم خانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از صندوق های بیمه ای این اداره بیمه ایرانیان بود که در سال 8 تشکیل شد و بیمه شدگان می توانستند با پردخت سرانه 70 تا 150 هزار تومان تحت پوشش این نوع بیمه قرار بگیرند.
وی اظهار داشت: با اجرای طرح تحول سلامت در سال 93، ثبت نام رایگان بیمه همگانی سلامت با هدف پوشش بیمه ای افراد فاقد برخوردار در سطح کشور و این استان آغاز شد که در مراحل اولیه 90 هزار و 59 نفر ثبت نام شدند که این رقم تا پایان سال 95، به 115 هزار و 142 نفر رسید.
این مسئول ادامه داد: به دلیل انباشت هزینه ها و با ابلاغ بخشنامه سازمان بیمه همگانی سلامت در طرح رایگان این نوع بیمه برای ارائه هدفمندی خدمات بازنگری شد و بیمه شدگان این نوع بیمه می توانستند از آبان96 صرفا در بخش دولتی خدمات در یافت کرده و در بخش خصوصی هزینه های لازم را پرداخت کنند.
وی اضافه کرد: بر این اساس2 باره صندوق بیمه ایرانیان در آبان سال 96 احیا شد که متقاضیان این نوع بیمه می توانند ماهانه با پرداخت 50 درصد آن معادل 22 هزار تومان و 50 درصد دیگر آن توسط دولت ،از خدمات این نوع بیمه بهره مند شوند.
ابراهیم خانی افزود: در زمان حاضر با ادامه روند همپوشانی های بیمه همگانی سلامت شمار افراد تحت پوشش صندوق بیمه ایرانیان بیمه سلامت استان به چهار هزار و 280 نفر رسیده که وضعیت مناسبی را نشان می دهد.
وی خاطرنشان کرد: متقاضیان برای پوشش بیمه ای صندوق ایرانیان می تواند با مراجعه به دفاتر پیشخوان و دریافت مدارک لازم نشبت به بیمه خود و دیگراعضای خانواده اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 25 دفتر پیشخوان طرف قرارداد اداره کل بیمه همگانی سلامت در استان زنجان فعال است که از این تعداد 9 دفتر در شهر زنجان و بقیه در دیگر شهرهای استان خدمات ارائه می کنند.
9646/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.