اخبار مرتبط

جواد یوسفی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بارش برف در جاده های زنجان – طارم و زنجان – تهم – چورزق جریان دارد.
وی تاکید کرد: بارش برف در جاده های زنجان – بیجار، زنجان – دندی- و خدابنده – همدان جریان داشت که به طور موقت قطع شده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگان باید خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، ایمنی و چراغ های مه شکن مجهز و از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز و فاصله طولی را رعایت کنند.
یوسفی متذکر شد: مسافران و رانندگان با مدیریت زمان و برنامه‌ریزی مناسب از سفرهای غیرضروری در مسیرهای کوهستانی و روستایی استان زنجان بخصوص در شب خودداری کنند.
وی اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های انجام شده توسط اداره کل هواشناسی استان زنجان، امروز بارش برف با ورزش باد شدید همراه می شود که احتمال وقوع کولاک در جاده ها وجود دارد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
یوسفی افزود: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/6085
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.