اخبار مرتبط

رضا اژدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با بارش برف به میزان لازم و سفید پوش شدن پیست پاپایی زنجان، انتظار اسکی بازان زنجان به سر خواهد رسید و هیات اسکی نیز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در صورت به زمین نشستن برف به ارتفاع 10 سانتیمتر، بخش مبتدی پیست برای اسکی کردن فعال خواهد شد، اظهار داشت: این هیات در صورت بارش برف به میزان 25 سانتیمتر، بلافاصله با دستگاه برف کوب بستر را در قسمت های دیگر پیست پایایی برای ورزش اسکی فراهم خواهد کرد.
اژدری با اشاره به اینکه در زمان حاضر دامنه های شمالی شهر زنجان سفیدپوش شده است و امید می رود دامنه های جنوبی نیز در آینده نزدیک سفیدپوش شود افزود: بارش برف در استان زنجان ضعیف است و اگر میزان بارش ها در پیست درحد مناسب و استاندارد نباشد در این صورت سلامت اسکی کنندگان به خطر خواهد افتاد.
رئیس هیات اسکی استان زنجان گفت: پیست پاپایی زنجان از مناطق دیدنی و زیبای زمستانی این استان است که همه ساله با بارش نخستین برف، پذیرای خیل عظیم اسکی بازان می شود.
اژدری افزود: پیست پاپایی، چهارمین پیست قدیمی کشور است و امید است مسئولان، به این رشته ورزشی زنجان که نشاط آفرین بوده و علاقه مندان زیادی را نیز به سوی خود جلب و جذب کرده، توجه خاص و ویژه ای داشته باشند.
وی، قدمت ورزش اسکی در زنجان را بیش از 60 سال اعلام کرد و گفت: هیات این رشته ورزشی مفرح و شادی بخش زنجان تقریبا از سال 46 شکل گرفته و طی این مدت نیز توانسته علاقه مندان زیادی را به سوی خود جلب و جذب کند.
اژدری با بیان اینکه سالانه حدود پنج هزار نفر به صورت رسمی و غیررسمی به ورزش اسکی می پردازند، افزود: از این تعداد بیش از 2 هزار ورزشکار زن و مرد زنجانی به صورت سازمان یافته و تحت پوشش هیات در این رشته ورزشی فعال هستند و تعداد 40 مربی اسکی نیز با هیات همکاری دارند که از این تعداد 10 نفر زن و مابقی مرد هستند.
6084/6085
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.