اخبار مرتبط

محمد محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بازرش باران محور آزاد راه زنجان - قزوین و ترانزیت زنجان – خرمدره – ابهر را لغزده کرده است که رانندگان عبوری از این مسیرها باید با رعایت فاصلی طولی و سرعت مطمئنه به مسیرهای خود ادامه دهند.
وی اظهار داشت: مه غلیظ نیز موجب کاهش دید افقی رانندگان در جاده های زنجان – طارم، زنجان – تهم – چورزق شده است که رانندگان عبوری از این مسیرهای بیان شده باید خودروهای خود را مجهز به تجهیزات ایمنی، گرمایشی، چراغ های مه شکن و زنجیرچرخ کنند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی استان احتمال بارش بارن در سایر جاده های اصلی و فرعی تا ساعت های آینده وجود دارد و این شرایط همراه با وزش باید شدید خواهد بود.
محمدی اظهار داشت: استان زنجان 30 گردنه کوهستانی و سخت گذر دارد که 50 اکیپ راهداری به طور 24 ساعته در این مراکز فعال هستند و برای مسافران و رانندگان عبوری در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.
وی خاطرنشان کرد: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تاکید کرد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.