اخبار مرتبط

حجت الاسلام عنایت الله شامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جای بس تاسف که در عصر کنونی که رسانه ملی کشورمان که باید بزرگترین دانشگاه اطلاع رسانی باشد به مسائل حواشی پرداخته و کمتر از سبک زندگی پیامبر اعظم سخن می گوید.
وی اظهار داشت: پیامبر اسلام جایگاه بالایی دارند و بررسی ابعاد زندگی ایشان بیش از گذشته باید مورد توجه عموم مردم قرار بگیرد.
این کارشناس دینی افزود: توجه به ائمه اطهار(ع) باید در طول هم لحاظ شوند در حالی که متاسفانه حلقه اول این معصومین همانا پیامبر اکرم(ص) رها شده که بی توجهی به این موضوع یک آفت است.
وی اضافه کرد: افراط و تفریط ها در کشور موجب شده آنگونه که باید و شاید در محافل و منبرهای گوناگون از سبک زندگی پیامبر و نقش تاثیرگذار ایشان در صدر اسلام سخن گفته نشود و این مهم مورد غفلت واقع شود.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد استان زنجان ادامه داد:هم اکنون دشمن با برنامه هایی متعددی درصدد تخریب شخصیت پیامبر اکرم(ص) است.
وی بیان کرد:سیره عملی پیامبر باید بیش از گذشته از تربیون ها به عموم مردم انتقال داده شود چرا که امامان شاگردان مکتب ایشان هستند و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.
حجت الاسلام شامی افزود: با نگاهی به شیوه زندگی پیامبر می توان نکات ارزشمندی را فرا گرفت از جمله اینکه مدیریت ایشان عقلانی بود و از طرفی به آرای دیگران و مشارکت مردم در تصمیم گیری ها اهمیت می داد.
وی اظهار داشت: پیامبر بزرگوار وقتی با مشکلی مواجه می شد، با برخورد عقلانی موانع را از پیش روی بر می داشت و حتی در قرآن کریم گفته شده که بهترین الگو برای داشتن سبک زندگی مادی و معنوی حضرت محمد(ص) است.
این کارشناس دینی خاطرنشان کرد: پیامبر عظیم الشان اسلام تحولی عظیم را در زندگی بشریت ایجاد کرد و 14 قرن است که اذهان را به خود معطوف کرده است.
به گزارش ایرنا، پیامبر اسلام روز 28 صفر سال یازدهم هجری در سن 63 سالگی به ندای حق لبیک گفت و چشم از جهان فانی فرو بست.
9646/6085
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.