اخبار مرتبط

هدایت صفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون هشت هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد این استان از خدمات بیمه ای این نهاد بهرمند هستند و این نهاد در راستای خدمات رسانی بهتر تلاش می کند.
وی اظهار داشت: چالش های اقتصادی و آسیب های اجتماعی از عوامل ایجاد فقر در جامعه محسوب می شود و در این میان راهبرد اصلی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان تحت حمایت این نهاد و خروج آنها از چرخه حمایتی در یک بازه زمانی مشخص و زمان دار است.
این مسئول اضافه کرد: سرریز آسیب های اجتماعی می تواند متوجه نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد باشد و این نهاد درصدد آن است با ارائه خدمات هدفمند و اثربخش در کنار ارتقای وضعیت اقتصادی جامعه هدف ، با مددکاری حرفه ای و تخصصی خانواده های آسیب پذیر از نظر روحی و روانی بازیابی شده و به تعادل برسند.
صفری افزود: هنر کمیته امداد از ایجاد اشتغال پایدار ،زمینه درآمدزایی ،استقلال معیشتی و توانمندی خانواده هاست آنهاست و در این میان ایجاد زمینه توانمندسازی خانواده های تحت حمایت از طریق ارائه آموزش های فکری و فرهنگی ، فنی وحرفه ای ، مهارت آموزی با هدف شکل گیری و ارتقای تدبیر منزل و افزایش قدرت معاش و در نهایت خروج توانمندشده از بدنه حمایتی این نهاد است.
وی اضافه کرد: خدمات متنوع این نهاد بر اساس نیاز جامعه هدف در بخش های مختلف با استفاده از منابع داخلی کمیته امداد و هم افزایی آن با کمک های مردمی به آنها ارائه می شود.
این مسئول ادامه داد: بخشی از فعالیت های کمیته امداد ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از طریق مداخله در درمان و ارائه آموزش های پیشگیرانه با هدف ارتقای سطح سلامت خانواده های تحت حمایت است.
صفری خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد هم افزایی، تعامل با موسسات خیریه و سمن های فعال در حوزه فقرزدایی با هدف ارائه خدمات اثربخش و هدفمند به نیازمندان جامعه است.
وی یادآوری کرد: با افزایش تعاملات بین این نهاد، موسسات و انجمن های خیریه ، این استان می تواند در حوزه اعتمادسازی و فقرزدایی به الگو تبدیل شود.
صفری خاطر نشان کرد: زمینه همکاری در برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از سرطان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و استفاده از ظرفیت های مشترک فراهم بوده و امیدوارم با هم افزایی و همکاری مشترک فی مابین ، در حوزه فقرزدایی قدم های مثبتی در استان برداشته شود.
به گزارش ایرنا، هم اکنون 34 هزار و 249 نفر تحت حمایت کمیته امداد در استان هستند، که درمجموع 4.1 درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.
9646/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.