اخبار مرتبط

سید موسی احمدلو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون همه خانوارهای شهری در 2 شهر شهرستان ماهنشان از گاز طبیعی بهره مند هستند.
وی با بیان اینکه این شهرستان 126 روستای دارای سکنه دارد، اظهارداشت: از این تعداد 80 روستا از گاز طبیعی بهره‌مند شده اند و عملیات گاز رسانی به 14 روستا نیز در دست انجام است.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه در زمان حاضر بیش از 70 درصد از خانوارهای روستاهای شهرستان ماهنشان از گاز برخوردار هستند، گفت: کل خانوارهای شهری و روستایی بهره مند از گاز این شهرستان به 77.6 درصد رسیده است.
احمدلو تاکید کرد: شرکت گاز استان زنجان با اجرای 671 کیلومتر شبکه تغذیه، توزیع گاز و نصب 9 هزار و 84 علمک در شهرستان ماهنشان برای پنج هزار و 852 مشترک روستایی، سه هزار و 111 شهری خانگی، 456 تجاری و 19 مشترک صنعتی نصب و به آنها خدمات ارائه می دهد.
وی با بیان اینکه گاز رسانی به 14 روستا در شهرستان ماهنشان درقالب پیمان CNG در دست اجرا قرار دارد، اظهارداشت: با توجه به اینکه این روستاها صعب العبور و از شبکه اصلی انتقال گاز به دور هستند گاز رسانی به این روش انجام می شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان خاطرنشان کرد: همه خانوارهای این روستاها دارای علمک هستند و گاز شهری از طریق شبکه توزیع در منازل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
به گفته احمدلو روستاهای سهند علیا، گندی، باغچه، کردی،قلعه جوق، قاضی کندی، قره داش، تازه کند فخرلو، حسن آباد قدیم، خندق لو، سرین دره، سهند علیا، آلمالو و پری از طریق سی ان جی گاز دریافت خواهند کرد.
به گزارش ایرنا، گاز طبیعی فشرده یا سی‌ان‌جی سوختی است که به عنوان جایگزینی برای بنزین، گازوئیل و گاز مایع به کار می‌رود. سی‌ان‌جی نسبت به همه این سوخت ها آلودگی کمتری ایجاد می‌کند، همچنین ایمنی بیشتری در هنگام نشت دارد چون گاز از هوا سبکتر است و به سرعت پراکنده می‌شود.
شهرستان ماهنشان دارای 2 شهرک صنعتی ماهنشان و انگوران است که از گاز طبیعی بهره مند هستند.
با توجه به اینکه این شهرستان دارای محور صنعتی نیست صنایع عمده دارای گاز در آن وجود ندارد و یک جایگاه سی ان جی در سطح شهرستان به بهره برداری کامل رسیده است.
مساحت شهرستان ماهنشان با چهار هزار و 180 کیلومتر مربع دارای 39 هزار و 385 نفر جمعیت است.
9505/6085
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.