اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله علی فروغی روز یکشنبه در همایش امر به معروف و نهی از منکر زنجان، به اهمیت این فریضه دینی اشاره کرد و افزود: هرکس در زندگی و بر حسب وظیفه باید به اندازه قدرت و توان خود امر به معروف و نهی از منکر کند.
وی با بیان اینکه وظیفه حکومت اسلامی، نجات و سعادت جامعه بشری است، اظهار داشت: انسان ها غرق در زیان و خسران هستند و باید مراقب بود تا سرمایه عمر به بطالت و بیهودگی تلف نشود.
آیت الله فروغی با تاکید بر اینکه افراد باید امر به معروف و نهی از منکر کنند و نباید منکر وارد زندگی شود، خاطرنشان کرد: در نظام توحیدی، انسان باید ایمان خود را کامل کند و حدود الهی و مرز خود را بشناسد و اگر کسی از حدود الهی خارج شود به خود ظلم کرده و از غلاف انسانیت خارج می شود.
آیت الله فروغی با بیان اینکه اگر امر به معروف و نهی از منکر نباشد انسان سقوط خواهد کرد، افزود: تمام انبیاء الهی نیز برای امر به معروف و نهی از منکر آمده بودند و این فریضه به عنوان بزرگترین واجب، موجب عمران و آبادانی شده و آثار و برکات فراوان خواهد داشت.
فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز در این همایش گفت: همه باید امر به معروف و نهی از منکر کنند و این واجب دینی، اختصاص به هیچ قشر خاصی ندارد.
سردار جهانبخش کرمی افزود: امروز دشمن با همه ابزارها، امکانات و تجهیزات، به جنگ علیه ارزشهای دینی، فرهنگ اسلامی و انقلابی و روحیه جهادی، آمده است و برای رسیدن به اهداف شوم و نامشروع خود، جنگ فرهنگی را تشدید کرده است.
وی به اهمیت و نقش امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و اظهار داشت: در این جهاد مقدس، کارهای ارزشمندی از سوی اقشار و نهادهای مختلف از جمله ائمه جمعه و روحانیت، صورت گرفته است که جای تقدیر و تحسین دارد.
وی ادامه داد: اما این تلاش ها و فعالیت ها پاسخگو نیست و باید فرهنگ سازی عمومی صورت بگیرد و مردم باید امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه خود بدانند.
6084/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.