اخبار مرتبط

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: همزمان با سال تحصیلی جدید هشت هزار کلاس جدید در کشور به آموزش و پرورش تحویل داده می شود که ۴ هزار آن خیرساز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مهرالله رخشانی‌مهر در مراسم بهره‌برداری از مدرسه خیرساز در زنجان اظهارکرد: همزمان با سال تحصیلی جدید هشت هزار کلاس جدید در کشور به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود که 4 هزار آن خیرساز است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد 1200 کلاس مربوط به مدارس تخریبی و مقاوم‌سازی است، ادامه داد: 6800 کلاس درس جدید هم مربوط به مناطق حاشیه نشین، مسکن‌مهر و یا مکان‌هایی که مهاجرت و رشد جمعیت اتفاق افتاده، احداث شده است.

این مقام مسوول میانگین سرانه فضاهای آموزشی در حوزه نوسازی مدارس در کشور را 5.2 مترمربع خواند و افزود: 11 استان کشور سرانه فضای آموزشی کمتر از میانگین کشوری دارند.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس این سرانه در استان زنجان را 5.8 مترمربع خواند و گفت: تعهد خیرین مدرسه ساز در بیستمین جشنواره خیرین رشد 1.5 برابری داشته است.

رخشانی مهر تعهد خیران در حوزه مدرسه سازی در سال گذشته را حدود هشت هزار و 700 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم امسال به 12 هزار میلیارد ریال رسید.

وی با اشاره به میزان قابل توجه مشارکت خیرین مدرسه ساز در سنوات اخیر افزود: سهم دولت در ساخت مدارس در پایان سال گذشته به صورت 100 درصد تامین شد.

رخشانی‌مهر با یادآوری اینکه ردیف اعتباری خیرین در سال جاری نیز 100 درصد تامین اعتبار شده است، گفت: شاهد پویایی و برنامه ریزی برای تکمیل پروژه های خیرساز هستیم.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.