اخبار مرتبط

پروین علیجانی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در پنج ماه اول امسال 12 هزار و 772 نفر به مراکز اهدا خون استان مراجعه کردند که این میزان در مدت مشابه سال گذشته نیز افزایش نشان می دهد.
وی اظهار داشت: طی مدت یاد شده 6.5 درصد از اهدا کنندگان خون مراکز اهدای استان را بانوان تشکیل می دهند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 2 درصد افزایش نشان می دهد.
علیجانی خاطرنشان کرد: بر این اساس 64درصد از کل اهدا کنندگان خون استان در مدت یاد شده را مستمر بودند و در واقع به افرادی اطلاق می شود که حداقل 2 بار اهدای خون در یکسال گذشته را داشته باشند.
وی ابراز کرد: طی ماه مرداد امسال نیز 2 هزار و 631 نفر به مراکز اهدای خون استان مراجعه کردند که از این تعداد نیز 2 هزار و 214 نفر خون، پلاکت و پلاسما اهدا کردند.
به گفته علیجانی طی مدت یاد شده 9 درصد اهدا کنندگان خون را بانوان و 64 درصد نیز مستمر بودند که پس از انجام آزمایش های لازم بر روی خون اهدایی و تبدیل آن به فرآورده های دیگر، مورد استفاده نیازمندان قرار می گیرد.
مسئول دفتر جذب و حفظ اهدا کنندگان اداره کل انتقال خون استان زنجان ادامه داد: خون و فرآورده های خونی نیاز دائمی و همیشگی است و بر این اساس همکاری و مشارکت مردم در انجام این کار خیرخواهانه نیاز گروههای هدف را ارتقا می بخشد.
وی خاطر نشان کرد: شمار مراجعه کنندگان به مراکز اهدای خون انتقال در شهرهای زنجان و ابهر وضعیت خوبی دارد که خون های اهدایی نیز به لحاظ کیفیت و بیماری های قابل انتقال بدقت مورد آزمایش قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، سال گذشته 32 هزار و 957 نفر به مراکز اهدای خون استان مراجعه کردند که این تعداد در مقایسه با سال ماقبل آن 8.5 درصد افزایش دارد.
از مجموع مراجعه کنندگان در مدت یاد شده به تعداد چهار هزار و 229 نفر معادل 13 درصد نمونه گیری شدند و 22 هزار و 49 نفر نیز خون اهدا کردند.
سالانه 94 درصد اهدا کنندگان خون در استان زنجان را مردان و بقیه را زنان تشکیل می دهند.
سالانه حدود 23 هزار واحد فرآورده خونی در این استان تولید و مورد استفاده بیماران قرار می گیرد.
9646/8068
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.