اخبار مرتبط

رحیم فلاح زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از اواخر پارسال تاکنون توسعه شبکه تلفن همراه در مناطقی در خوزستان که مشکل پوشش داشتند انجام شده است.
وی گفت: از 152 دکل مخابراتی 80 دکل در اهواز راه اندازی می شود و تاکنون 75 دکل در سطح خوزستان وارد مدار شده است.
مدیرکل مخابرات خوزستان افزود: با نصب و راه اندازی این دکل ها، آنتن دهی تلفن های همراه که دچار مشکل است به ویژه در اهواز برطرف می شود.
فلاح زاده بیان کرد: بهینه سازی دکل های مخابراتی از دیگر کارهایی است که برای بهبود آنتن دهی تلفن همراه در حال انجام است که 24 دکل دراهواز بهینه سازی شده است.
وی با بیان اینکه ارتقای شبکه همراه اول در خوزستان در حال انجام است گفت: هم اکنون 79 سایت به نسل 4.5 G ارتقا یافته است.

** واگذاری 30 هزار اشتراک تلفن ثابت در خوزستان
مدیرکل مخابرات خوزستان درادامه با بیان اینکه 148 مرکز تلفن شهری در خوزستان وجود دارد اضافه کرد: امسال 30 هزار اشتراک تلفن ثابت در خوزستان واگذار می شود که از ابتدای امسال تاکنون چهار هزار اشتراک واگذار شده است.
فلاح زاده با بیان اینکه هم اکنون یک و نیم میلیون شماره تلفن ثابت در خوزستان وجود دارد بیان کرد:360 هزار ظرفیت خالی در سطح شهر و روستاهای خوزستان برای واگذاری اشتراک تلفن ثابت وجود دارد.

** واگذاری 48 هزار اشتراک ADSL درخوزستان
مدیرکل مخابرات خوزستان بیان کرد: امسال برنامه ریزی شده که 48 هزار اشتراک ADSL از سوی شرکت مخابرات در شهرها و روستاهای خوزستان واگذار شود.
وی با بیان اینکه بیش از 91 هزار مشترک ADSL در خوزستان وجود دارد گفت: شرکت مخابرات خوزستان با شرکت های دیگر خدمات رسان اینترنت در رقابت سالم است و اکنون 50 درصد بازار در دست مخابرات و 50 درصد در اختیار سایر شرکت هاست.
وی همچنین با بیان اینکه واگذاری 6 هزار اشتراک فیبر نوری در خوزستان در برنامه امسال است افزود:تمامی شهرهای بزرگ در خوزستان بستر فیبر نوری را دارند و تنها نیاز به برخی تجهیزات است تا این شبکه در اختیار مشترکان قرار گیرد.
فلاح زاده با اشاره به اینکه برای واگذاری 72 هزار اشتراک فیبر نوری در خوزستان ظرفیت سازی شده ادامه داد: به دلیل بالا بودن هزینه دریافت این خدمات مشترکان علاقه چندانی به دریافت آن ندارند. تاکنون یکصد اشتراک فیبر نوری واگذار شده و تعداد واگذاری این اشتراک در اهواز نسبت به سایر کلان شهرها بسیار کم است.
وی افزود: بستر برای واگذاری اشتراک فیبر نوری در مناطق شلوغ اهواز مثل بازارها و مناطقی که مجتمع های پزشکی و یا ادارات وجود دارد فراهم است که در صورت تقاضا شرایط برای واگذاری اشتراک وجود دارد.
وی گفت:در بحث فیبر نوری علاوه بر واگذاری اشتراک در درب منزل، امکان واگذاری این خدمات بین شهری هم وجود دارد.
فلاح زاده افزود: شرکت مخابرات خوزستان با بانک ها برای واگذاری اشتراک فیبر نوری تفاهم نامه منعقد کرده و سازمان هایی که تقاضای دریافت اشتراک فیبرنوری را دارند امکان دریافت این خدمات را دارند.

** تامین ارتباط مناطق شمالی خوزستان
مدیرکل مخابرات خوزستان بیان کرد: این شرکت با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پروژه مشترکی به نام ' تامین ارتباط مناطق شمالی' را در دست اجرا دارد که در قالب آن، مشکل شبکه تلفن و اینترنت روستاهای شمال خوزستان برطرف می شود.
فلاح زاده گفت:در این طرح 290 روستا مورد هدف است که در حدود 95 درصد شبکه این روستاها بهبود و ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه برخی روستاها که شبکه ارتباطی برای آنها ایجاد شده است فاقد برق هستند افزود: برق مورد نیاز برای راه اندازی شبکه ارتباطی این روستاها با استفاده از صفحات خورشیدی تامین شده است.
وی گفت: روستاهایی در خوزستان وجود دارد که از شبکه GSM استفاده می کنند ، این شبکه ارتباطاتی خدمات اینترنت را ارایه نمی دهد که این شبکه را ارتقا دادیم تا امکان استفاده از اینترنت و خدمات همراه اول را داشته باشند.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون شبکه GSM 16 روستا ارتقا یافته است.

** نبود زیرساخت تلفن ثابت در مناطق جدید اهواز
وی با بیان اینکه در برخی مناطق نوپا و جدید اهواز زیرساخت های تلفن ثابت وجود ندارد افزود: با توجه به اینکه شبکه سیم مسی گران است و از آنجا که به دلیل آبخیز بودن خوزستان استفاده از شبکه مسی به ضرر است به همین منظور زیر ساخت تلفن ثابت در مناطق جدید با شبکه مسی انجام نمی شود.
فلاح زاده بیان کرد: برای انتقال شبکه تلفن ثابت در مناطق جدید به دنبال استفاده از شبکه فیبر نوری هستیم و با رایزنی که با وزارت ارتباطات انجام گرفته است تا پایان امسال یک سوئیچ جدید در اهواز راه اندازی می شود که امکان ایجاد زیرساخت تلفن ثابت در مناطق نوپا وجود داشته باشد.

** ارایه خدمات تلفن ثابت از بستر اینترنت
مدیرکل مخابرات خوزستان گفت:به منظور کاهش هزینه ها و بدون نیاز به ایجاد زیرساخت با استفاده از تکنولوژی روز دنیا می توان از بستر اینترنت برای ارایه خدمات تلفن ثابت استفاده کرد، که اکنون در حال آزمایش این طرح در خوزستان هستیم.

** سرقت دکل های مخابراتی
وی همچنین بیان کرد: سرقت برخی تجهیزات دکل ها و شبکه مخابراتی در خوزستان به ویژه در جاده های بین شهری، و بیشتر در مناطقی مثل لالی و شوشتر باعث شده که شبکه تلفن همراه در برخی جاده ها و مسیرها فاقد آنتن دهی باشد.
فلاح زاده گفت: استقرار دکل مخابراتی جدید و ایجاد شبکه تلفن همراه بسیار هزینه بر است و در بسیاری از موارد چندین بار این شبکه ها مورد سرقت قرار می گیرند و باعث اختلال در شبکه ارتباطی برخی مناطق خوزستان می شود.
وی افزود: صد درصد جاده های خوزستان زیر پوشش تلفن همراه هستند و تا پایان امسال نیز مقرر شده که سایت های جدید تلفن همراه در جاده های خوزستان ایجاد شود.

** استفاده نکردن از سایت های سیار در آیین اربعین حسینی امسال
مدیرکل مخابرات خوزستان درادامه گفت:در آیین اربعین حسینی امسال با توسعه پهنای باند و با افزایش شبکه فیبر نوری در مرزهای چذابه و شلمچه، سایت ها و پرتابل های سیار ارایه خدمات اینترنت و شبکه تلفن همراه جمع آوری می شود.

** مکان های اجتماعی زیر پوشش وای فای
وی بیان کرد: برخی مناطق که در خوزستان سرپوشیده و یا مکان عمومی هستند به وای فای مجهز می شوند و مردم می توانند در این فضاها از وای فای استفاده کنند.
فلاح زاده اضافه کرد: به عنوان مثال دانشگاه ها و پارک ها زیر پوشش وای فای می روند و هم اکنون 11 مکان در خوزستان به وای فای مجهز شده اند.
وی با بیان اینکه درصدد انعقاد قرارداد برای زیر پوشش قرار دادن فضاهایی مثل راه آهن و فرودگاه هستیم گفت:درصدد ایجاد بستری هستیم که مردم با استفاده از رمز ADSL خود از بستر وای فای استفاده کنند.
7158/ 6037
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.