اخبار مرتبط

سردار عبدالله نظرپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران دریابانی حین گشت زنی به یک فروند شناور تجاری که به مقصد یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس در حرکت بود مظنون شده و آن را متوقف کردند.
وی گفت: در جریان بازرسی از این شناور ، بارگیری غیرقانونی این محموله دام زنده محرز و سپس به یکی از پایگاه های دریابانی هدایت و محموله آن تخلیه شد.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان ارزش این محموله قاچاق دام زنده را هفت میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در این ارتباط ناخدای شناور متهم به حمل کالای قاچاق ، پس از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.
اداره کل تعزیرات حکومتی مسئولیت رسیدگی به پرونده های کالای قاچاق را برعهده دارد.
چندی پیش یک هزار و 180 راس دام زنده (گوسفند) که با یک شناور باری از بندر شادگان بارگیری و رهسپار قطر شده بود بر اثر کمبود علوفه ، آب و خرابی شناور تلف شد.
از ابتدای سال جاری تاکنون دست کم 47فروند شناور حامل کالای قاچاق در سواحل خوزستان و آبهای شمال غرب خلیج فارس توقیف و کالای آن به نفع دولت ضبط شد.
انواع لوازم خانگی و آشپزخانه ای، برنج ، چای ، پارچه و پتو ، وسایل صوتی تصویری ، باتری و لاستیک خودرو از مهمترین کالای مکشوفه قاچاق در سال جاری بوده است.
بر اساس آمار ارایه شده از سوی فرماندهی مرزبانی و دریابانی خوزستان پارسال بیش از یک هزار و300میلیارد ریال انواع کالای قاچاق پیش از ورود به کشور در سواحل خوزستان و آبهای شمال غرب خلیج فارس کشف و ضبط شد.
رهبر معظم انقلاب بارها در مناسبت های مختلف بر برخورد قاطعانه با پدیده قاچاق سازمان یافته با هدف حمایت از تولید و اشغال داخلی تاکید کرده اند.
استان خوزستان با بیش از 500کیلومتر طول سواحل ، همواره در معرض پدیده قاچاق کالا بوده است.
6065/6002
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.