اخبار مرتبط

مرضیه دهدشتی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تمامی تولید کنندگان کالای مشمول استاندارد اجباری موظف به اخذ گواهینامه استاندارد هستند و در صورت نداشتن نشان استاندارد به صورت قانونی به موجب قانون سازمان ملی استاندارد ایران، علاوه بر جریمه نقدی امکان حبس نیز وجود دارد.
وی افزود: بازرسی کارشناسان این اداره کل از یک کارخانه تولید ماست در خوزستان منجر به کشف و توقیف مقدار قابل توجهی ماست سطلی و دبه ای با جعل نشان استاندارد بر روی بسته بندی آنها شد.
رییس اداره حقوقی اداره کل استاندارد استان خوزستان ادامه داد:پس از پیگیری اداره حقوقی، و سیر مراحل قانونی در مراجع قضایی مدیر، مدیرعامل و مدیر کارگاه چاپ و بسته بندی این کارخانه به اتهام جعل این نشان دولتی هرکدام به 10 سال حبس محکوم شدند.
دهدشتی زاده بیان کرد: همچنین در بازرسی انجام گرفته از یک کارخانه تولید و بسته بندی خرما و فرآورده های آن در خوزستان، مقادیر قابل توجهی خرمای بسته بندی شده با جعل نشان استاندارد بر روی کارتن آنها کشف و توقیف شد که پس از پیگیری حقوقی و سیر مراحل قانونی در مراجع قضایی، مدیرعامل کارخانه به اتهام جعل این نشان دولتی تا زمان صدور حکم قطعی به پرداخت وثیقه ی پنج میلیارد ریالی محکوم شد.
7158/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.