اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا منصور کتانباف پنج شنبه در آیین افتتاحیه پل اصلی تقاطع چند سطحی شهید بندر با اشاره به اینکه مساله ترافیک شهری یکی از مهم ترین دغدغه های مدیریت شهری است اظهار داشت: به همین جهت احداث تقاطع های غیر هم سطح در طراحی شهری از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است.
شهردار اهواز درخصوص شاخص ترین پروژه های عمرانی شهر گفت: در حال حاضر پنج تقاطع غیر هم سطح در سطح شهر اهواز در دست اجراست.
وی با اشاره به ادامه عملیات ساخت پل نهم بر روی رودخانه کارون یادآور شد: تکمیل رینگ ترافیکی از ورودی اتوبان گلستان به مسیر فولاد و از این پل به کارخانه های فولاد تا خروجی به سمت ماهشهر در این دوره از مدیریت شهری اهواز درحال انجام است.
به گفته کتانباف توسعه و تعریض پل شهید دغاغله از جمله اقداماتی است که در این دوره از مدیریت شهری اهواز آغاز شده است. از سوی دیگر زیرسازی و آسفالت مناطق شهری به ویژه مناطقی که بیشترین نیاز را در این خصوص دارند در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به کمبود اتوبوس در شهر خاطر نشان کرد: 52 دستگاه اتوبوس و 9 دستگاه مینی بوس برای شهر اهواز خریداری شده است.
کتانباف اظهار داشت: مطالعات ساماندهی ورودی های شهر در بعد ترافیکی و زیباسازی در حال پایان است و به زودی فرآیند اجرایی این مطالعات انجام خواهد شد.
وی درخصوص سایر اقدامات شهرداری گفت:تکمیل سرای محلات و فرهنگ سراها با کاربری فرهنگی و آموزش فرهنگی، تکمیل و بهره برداری از ساختمان های اداری مناطق 2 و 8 شهرداری، تکمیل و احداث ایستگاه های آتش نشانی برای ارتقاء سطح ایمنی شهر و بازسازی بوستان 18 هکتاری مهدیس نیز در دستور کار قرار دارد.
کلنگ ساخت پروژه تقاطع چند سطحی شهید بندر به عنوان بزرگترین تقاطع غیر همسطح جنوب غرب کشور در اردیبهشت 94 به زمین زده شد.
فاز نخست تقاط چند سطحی شهید بندر اهواز با صرف 350 میلیارد ریال اعتبار از اعتبارات عمرانی شهرداری این کلانشهر روز پنج شنبه به بهره برداری رسید. پل اصلی در مسیر جاده ماهشهر به میدان پنج نخل و برعکس و عرض آن حدود 27 متر شامل 6 خط سواره رو می باشد.این پروژه شامل پنج پل اصلی است که احداث تمام آنها تقاطع غیر همسطح شهید بندر را ایجاد می کند.
6002/9887
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.