اخبار مرتبط

کورش مودت روز سه شنبه در جلسه شورای اداری هندیجان افزود:گام نخست شبکه دولت در این شهرستان در بهمن 95 با اتصال 24 دستگاه شروع و در مهر 96 با اتصال کلیه دستگاه های اجرایی هندیجان(38 دستگاه) و با حضور استاندار خوزستان به عنوان نخستین شهرستان در طرح جدید تکمیل و به بهره برداری رسید.
وی گفت: سرویس هایی مانند سامانه مکاتبات، احراز هویت آنلاین، سامانه ارتباط مردم و دولت(سامد)، بانک اطلاعاتی مدیران، اتوماسیون ذیحسابان و ... بر روی این شبکه قرار داشته و دستگاه های متصل ملزم به استفاده از این سامانه برای ارسال و دریافت مکاتبات بین سازمانی خود بوده و علاوه بر بالابردن ضریب امنیتی مکاتبات موجب کاهش هزینه و زمان خواهد شد.
فرماندار هندیجان افزود: از زمان بهره برداری از شبکه دولت کلیه مکاتبات فرمانداری و ادارات شهرستان از طریق این بستر انجام شده و این رویه برای چرخش مکاتبات بین سایر ادارت نیز الزامی و ضروری است و باید تنها از این بستر برای ارسال و دریافت مکاتبات خود استفاده کنند.
مودت با بیان اینکه نسخه جدید نرم افزار مکاتبات این شبکه(سیماد) حداکثر تا تیر امسال به بهره برداری می رسد ادامه داد: دستگاه های اجرایی باید به طور مرتب و روزانه اقدام به بررسی کارتابل شبکه دولت خود کنند و در نسخه جدید عملکرد آماری و میزان استفاده دستگاه ها از این شبکه برای بهره برداری حداکثری رصد خواهد شد.
وی افزود: دستگاه های متصل به شبکه دولت مجاز به پذیرش مکاتبات از سایر دستگاه های متصل از طریق فکس،نامه رسان و ... نیستند.
فرماندار هندیجان در ادامه جلسه شورای اداری این شهرستان در خصوص رعایت الگوی مصرف توسط ادارات در تابستان به منظور جلوگیری از قطعی برق مشترکان اظهار داشت: برق اداراتی که بعد از پایان ساعت کاری(12:30) بیشتر از 10 درصد قرارداد و ظرفیت مصرف داشته باشد توسط مدیریت برق شهرستان قطع خواهد شد و لازم است مسئولان این ادارات نظارت دقیقی بر خاموشی وسایل غیر ضروری در محل کار خود داشته باشند.
مودت ادامه داد: اداراتی که دارای دیزل ژنراتور هستند نیز باید در زمان اوج بار و یا حتی در صورت لزوم در ساعات غیر پیک بار به منظور عدم فشار بر شبکه، این دستگاه را وارد مدار کرده و برق اداره خود را تامین کنند.
وی گفت: توصیه می شود که هر اداره یک نفر را به عنوان مدیر مصرف انتخاب و باهمکاری مدیریت برق شهرستان نسبت به نظارت بر خاموشی وسایل اضافی و سرمایشی بعد از زمان اداری اقدام کنند.
وی افزود: ائمه جمعه و جماعات، بانیان مساجد و حسینه ها نیز با تشکیل جلسات مردمی و ترویج مباحث مدیریت مصرف برق در بین نمازگزاران و خانواده ها همکاری لازم را با مدیریت برق شهرستان بعمل آورند.
فرماندار هندیجان تاکیدکرد: مدیریت مصرف، کم مصرف کردن نیست بلکه درست و بهینه مصرف کردن است و این کار سختی نیست ولی مهم و حساس است و چنانچه از سوی مردم و مسئولان در تابستان همکاری صورت نگیرد ممکن است با خاموشی برق مواجه شویم.
شهرستان هندیجان در جنوب خوزستان قرار گرفته و یکی از بنادر مهم تجاری و صیادی این استان است.
7163/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.