اخبار مرتبط

معاون سرمایه‎گذاری میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: از ابتدای سال تاکنون 31 موافقت اولیه برای احداث طرح‌ های گردشگری در استان صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، احسان زارع‎اصل اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون 31 موافقت اولیه برای احداث طرح‌‌های گردشگری در قالب مجتمع‌‎های خدمات رفاهی بین راهی، مجتمع‌‎های گردشگری، هتل، مراکز سرگرمی ‎تفریحی، سفره‎خانه سنتی و مجتمع‎ های سلامت و تندرستی در سطح استان صادر شده که میزان سرمایه‎گذاری پیش‎بینی‎ شده برای این طرح‎ها حجمی بالغ بر یک‎ هزار میلیارد ریال را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح‌ها در شهرستان‌های مختلف استان از جمله آبادان، خرمشهر، دزفول، بهبهان، شوش، رامهرمز، لالی، شوشتر و اندیکا هستند و پیش‎بینی می‌شود که با اجرای این طرح‎ها برای 899 نفر نیز شغل ایجاد شود.

معاون سرمایه‎گذاری میراث فرهنگی خوزستان افزود: از مجموع 31 موافقت اولیه صادر شده، چهارده موافقت به احداث مجتمع‎‌های گردشگری، هشت موافقت به احداث مجتمع ‎های خدمات رفاهی بین راهی، دو موافقت به احداث هتل، سه موافقت به احداث مراکز سرگرمی تفریحی، دو موافقت به سفره‎خانه سنتی، یک موافقت به رستوران سنتی و یک موافقت نیز به مجتمع سلامت و تندرستی اختصاص دارد.

وی با بیان این‎که بیشتر این طرح‎ها با مشارکت و سرمایه‎گذاری بخش‌خصوصی موفق به دریافت موافقت اولیه از اداره‎کل میراث فرهنگی استان خوزستان شد‎ه‎اند، افزود: متقاضیان برای جلوگیری از باطل شدن این موافقت‎نامه شش ماه فرصت دارند تا برای دریافت موافقت‎ اصولی اقدام نمایند.

زارع‎اصل تأکید کرد: هدف مسئولان اداره‎کل و شهرستان‌ها، برنامه‎ریزی به منظور افزایش ماندگاری گردشگران و افزایش زمان اقامت ایشان در استان است که امیدواریم با هماهنگی همه اعضا این مهم در آینده نزدیک تحقق یابد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.