اخبار مرتبط

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: برنامه رهاسازی آب از سد مارون به منظور تامین آب نخیلات شادگان به صورت یک دوره ۱۲ روزه انجام می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، کیامرث حاجی‌زاده در نشست رهاسازی آب از سد مارون جهت تامین آب نخیلات شادگان، توضیح داد: برنامه رهاسازی آب از سد مارون به منظور تامین آب نخیلات شادگان به صورت یک دوره ۱۲ روزه انجام می شود.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: رهاسازی آب از رود خانه مارون از روز ۲۱ خرداد توسط سازمان آب و برق آغاز شد.

وی افزود: از این دوره ۱۲ روزه ۸ روز آن به زمان انتقال آب از سد مارون تا ابتدای شادگان و ۴ روز آن برای آبگیری نخیلات شادگان در نظر گرفته می شود.

حاجی زاده بیان کرد: اقدامات لازم جهت جلوگیری از برداشت غیرمجاز در طول مسیر رودخانه مارون توسط سازمان های متولی آب و برق و جهاد کشاورزی و حضور انجمن صنفی کشاورزی و حمایت و نظارت فرمانداران شهرستان های بهبهان، امیدیه، رامشیر، شادگان و در صورت لزوم با حضور دادستانی و نیروی انتظامی در جهت جمع آوری پمپ های غیر مجاز، جلوگیری از هر گونه برداشت غیر مجاز در این مدت صورت می گیرد.

وی بیان کرد: تامین آب نخیلات سایر شهرستان‌های حوضه رودخانه مارون در خارج از دوره قید شده توسط سازمان آب و برق و هماهنگی جهاد کشاورزی خوزستان انجام گیرد.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع یونجه برای تامین خوراک دام استان، آب مورد نیاز یونجه شهرستان بهبهان توسط سازمان آب و برق تامین شود.

وی گفت:برای اقناع و آگاه سازی و تشریح وضعیت خشکسالی و کم‌آبی به ویژه در بخش کشاورزی نشست‌هایی در رامشیر، بهبهان، ماهشهر، شادگان،  با محوریت سازمان جهادکشاورزی و حضور سازمان آب و برق  و رئیس  انجمن صنفی کشاورزان استان و نمایندگان کش اورزان با  پیگیری فرماندار تشکیل شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.