اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا در جشن گلریزان چهارشنبه شب در باشگاه گلستان این شهر امام جمعه آبادان طی سخنانی از نیت خیر این نیکوکاران تقدیر کرد و جمع آوری و هدایت کمک های مردمی برای آزادسازی زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد را عملی خداپسندانه عنوان کرد.
حجت الاسلام علی ابراهیمی پور گفت: حضور و مشارکت مردم در امور خیر با ارزش بوده وبا هر میزان استطاعت و مشارکت جای تقدیر دارد.
وی تسری و نهادینه نمودن امور خیر در سطح جامعه را ضروری خواند و گفت : ان افراد به دلیل رخدادهایی که خارج از اراده آنها بوده وبه خاطر نداشتن توان مالی برای پرداخت خسارت مالی طبق قانون محکوم به زندان شده ند وبرای آزادی چشم انتار کمک و یاری نیکوکاران هستند تا به آغوش خانواده باز گردند.
وی افزود: بازگرداندن این افراد به آغوش خانواده علاوه بر کمک به کاهش جمعیت زندانیان ، کاری خداپسندانه در راستای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و رهاکردن خانواده های آنها از شرایط عسرو حرج است .
امام جمعه آبادان فرهنگ سازی برای مشارکت مردم در امر خیر را مهم بیان کرد و گفت: امروز باید با فرهنگ سازی به سمت و سویی حرکت کنیم که مردم به امور خیریه نگاه ویژه ای داشته باشند و در طول سال کمک های خود را به افراد نیازمند اختصاص دهند تا کارهای این چنینی بیشتر شود .
حجت الاسلام ابراهیمی پور در بخش دیگری پرداخت زکات از سوی مردم واجب و ضروری عنوان کرد و گفت: زکات فطریه واجب است و اگر مردم زکات خود را پرداخت کنند هیچ فقیری در جامعه گرسنه نمی ماند.
دراین مراسم عنوان شد در در سال گذشته 6 زندانی جرایم غیر عمد با کمک 6 میلیارد و 600 میلیون ریالی نیکوکاران آبادانی از زندان آزاد شدند.

/6002/7100/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.