اخبار مرتبط

محمد محسنی پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این شناور باری حامل بار مواد معدنی مصالح ساختمانی(سیلیس)که به علت آبگرفتگی در موتورخانه و انبار کالا در اسکله شماره چهار بندر خرمشهر درآستانه غرق شدن قرار گرفته بود که با فرماندهی واحد عملیات دریایی و همکاری و تلاش نیروهای آتش نشانی و امور بندری بندر خرمشهر نجات یافت.
وی گفت: پس از اعلام پیام اضطراری به برج کنترل بندر خرمشهر مبنی بر احتمال غرق شدن این شناور نیروهای امدادی و عملیاتی به اسکله اعزام شدند و اقدام به تخلیه آب و بخشی از بار آن کردند.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر افزود: آلودگی ناشی از تخلیه آب موتورخانه به رودخانه اروند که حاوی روغن سوخته و مواد نفتی بود نیز توسط تیم مقابله با آلودگی جمع آوری و مهار شد.
محسنی با بیان اینکه این حادثه به علت قصور خدمه شناور رخ داده است، گفت: این عملیات سه ساعت به طول انجامید و با تلاش نیروهای امدادی و عملیاتی بندر خرمشهر در گرمای طاقت فرسا شناور از خطر غرق شدگی نجات یافت.
به گزارش ایرنا حوزه فعالیت بندرخرمشهرعملیات تخلیه و بارگیری کالاهای عمومی،کانتینر،فله،خودرو،سوخت و ... انبارداری کالاهای مذکور،خدمات دریایی از قبیل راهنمایی کشتیها و خدمات بندری می باشد.
7100/7165/6002
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.