اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا کیامرث حاجی زاده روز چهارشنبه در کارگروه بهداشت و درمان خوزستان با بیان اینکه در دوره ابر بحران خشکسالی هستیم افزود: بحث آب شرب از آنجا که با زندگی مردم سر و کار دارد مهم است و اگر به بحث کیفیت آن توجه نشود بیماری های ایجاد می شود که امکان دارد کنترل آنها سخت باشد.
وی با تاکید بر اینکه اولویت خوزستان در خشکسالی تامین آب شرب سالم است گفت:با توجه به شرایط فعلی شاید کارهای عمرانی و توسعه‌ای در خوزستان باید کنار گذاشته شود و آب شرب سالم را به مردم برسانیم.
وی افزود: آورد سدهای خوزستان نسبت به سال های گذشته حدود 60 تا 70 درصد کمتر است و به خاطر همین تصمیماتی چون محدودیت کشت در ستاد خشکسالی اتخاذ شد تا بتوانیم آب شرب را تامین کنیم.

** بحران با شعار برطرف نمی شود
وی بیان کرد: وقتی بحران پیش می آید با شعارهای عوام پسندانه برطرف نمی شود بلکه باید تصمیمات عملیاتی گرفت.

** تب کریمه کنگو خطرناک در خوزستان مشاهده نشده
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خوزستان نیز با بیان اینکه بیماری‌های ناشی از انگل‌های خارجی در دوره خشکسالی حوزه دام را تهدید می کند گفت: یکی از بیماری‌های خطرناکی که به دنبال انگل‌های خارجی بروز پیدا می‌کند تب کریمه کنگو است.
رضا اسدی گفت: امسال و پارسال مورد خطرناکی از بیماری تب کریمه کنگو در خوزستان مشاهده نشده است، و از ماه گذشته سمپاشی کلان در تمام دامداری های خوزستان آغاز شده است.
بازدید مشترک کارشناسان مرکز بهداشت خوزستان و شهرستان‌ها و مسئولان شهرداری‌ها از جوی‌ها و کانال‌های روباز، کنترل و نظارت بر اجرای دقیق آهک‌پاشی، ضدعفونی جداول و ارایه گزارش مستمر به ستاد بحران، بازدید مشترک کارشناسان مرکز بهداشت خوزستان و شهرستان‌ها و مسئولان آب و فاضلاب شهری و روستایی از ایستگاه‌های برداشت آب و شبکه‌های آب از مصوبات این نشست بود.
همچنین نظارت دقیق بر کلرسنجی و وضعیت میکروبی آب شرب، تجهیز مراکز درمانی و همه مخازن و ایستگاه‌های پمپاژ به ژانراتور، آگاهی بخشی از سوی صدا و سیما، برگزاری همایش های ملی و منطقه‌ای درخصوص آب و کارگاه آموزش ملی و منطقه‌ای در خصوص بیماری‌های خشکسالی
و بیماری‌های مشترک انسان و دام در خوزستان، جداسازی آب شرب و آب خام در آبیاری فضای سبز از دیگر مصوبات این نشست بود.
7164/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.