اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محسن بیرانوند روز جمعه در مجمع سالیانه هیات وزنه برداری خوزستان در اهواز اظهار کرد: اگر بنا بود که 2 سال پیش در مسابقات قهرمانی وزنه برداری کشور تست دوپینگ بگیریم حتی مربیان ورزشکاران نیز از تست دادن فرار می کردند اما امروز همه جامعه وزنه برداری کشور به راحتی با سیستم مبارزه با دوپینگ کنار آمده اند.
بیرانوند در ادامه با گرامیداشت یاد محمدزمان مهمدی، بهمن مطلق و علی علیزاده سه مربی ارزنده خوزستانی وزنه برداری کشورمان افزود: بسیاری از وزنه برداران کشور شاگردان این عزیزان بودند که اکنون در حیات نیستند.
وی ادامه داد: اکنون جامعه ما در هر کاری نیاز مبرمی به اخلاق مداری دارد و اگر قرار باشد رزومه ای از هیات وزنه برداری خوزستان داده شود اتحاد و همدلی در بین اعضای وزنه برداری خوزستان مهمترین عامل در رونق این رشته است.
وی با اشاره به اینکه وزنه برداری خوزستان پارسال در تمامی رده های سنی روی سکو بود که افتخار بزرگی به شمار می رود افزود: پارسال 6 وزنه بردار از خوزستان در جشنواره وزنه برداری نوجوانان شرکت کردند که یکی از آنها جزو 23 نخبه بود؛ همچنین در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور هیات وزنه برداری خوزستان به مقام دوم رسید. در مسابقات رده سنی جوانان و بزرگسالان نیز خوزستان بار دیگر به مقام اول رسید و در رده پیشکسوتان سوم کشور شدند.
دبیر فدراسیون وزنه برداری گفت: در مسابقات بین المللی نوجوانان آسیا افشین طاهری دو نشان نقره کسب کرد؛ همچنین در رقابت های جوانان آسیا رحمان اورامه دو طلا و یک نقره کسب کرد. در مسابقات جوانان جهان نیز اورامه به دو نشان برنز رسید؛ همچنین در رقابت های بزرگسالان جهان سید ایوب موسوی 2 نشان نقره بدست آورد که افتخار بزرگی بود.
وی ادامه داد: در مسابقات جام فجر نیز تیم منتخب خوزستان با 22 نشان طلا اول شد؛ همچنین در رقابت های باشگاه های آسیا تیم مناطق نفتخیز جنوب قهرمان شد؛ در مسابقات المپیک پیشکسوتان شمس از خوزستان با شکستن رکورد جهان به نشان طلا رسید.
وی گفت: امیدواریم تیم ملی حفاری که در لیگ برتر جوانان به مقام قهرمانی دست یافت امسال در لیگ بزرگسالان وزنه برداری تیم داری کند.
وی با بیان اینکه بحث برگزاری کلاس های علمی و مربیگری نیز نقطه عطفی در هیات خوزستان بود گفت: فعالیت هایی که در سال 96 توسط هیات وزنه برداری خوزستان صورت گرفت منجر به این شد که خوزستان با 1545 امتیاز در صدر استان های کشور قرار گیرد.
بیرانوند به میزبانی شهرستان ماهشهر از اردوی وزنه برداری تیم ملی کشورمان اشاره کرد و افزود: این اردو بسیار خوب بود و بچه های تیم ملی راضی بودند و امیدواریم بار دیگر شاهد افتخارآفرینی تیم ملی بزرگسالان کشورمان در بازی های آسیایی و المپیک باشیم.
9879/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.