اخبار مرتبط

علی خدادادی جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بر اثر بارش باران شدید در خوزستان و وقوع توفان ، برخی مناطق استان به ویژه مناطق روستایی و عشایری دچار آسیب و خسارت شدند که برای امدادرسانی به اهالی نیروهای امدادی به این مناطق اعزام شدند.
وی ادامه داد: این بارش های شدید منجر به آبگرفتگی و بروز سیلاب در باغملک، رامشیر، رامهرمز، گتوند و اندیکا شد.
وی اظهار کرد: پنج آمبولانس، 2 خودروی نجات و 2 خودروی پشتیبانی نیز به مناطق آسیب دیده از بارندگی شدید عصر پنجشنبه اعزام، و قرار است امروز با یک بالگرد اقلام مصرفی و مورد نیاز افراد اسکان داده شده به این مناطق ارسال شود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان اضافه کرد: پس از بارندگی شدید دیروز تاکنون به هشت خانوار عشایری روستاهای سرگچ و پیرموسی باغملک امدادرسانی شد، همچنین به سه گردشگر که در اطراف شهر میداوود باغملک بر اثر بارندگی شدید باران گرفتار شده بودند امدادرسانی شد.
وی افزود: همچنین بر اثر توفان شدید عصر پنجشنبه در جاده تاراز - چلو، 16 خودرو به همراه 60 سرنشین دچار حادثه شدند که در پایگاه امداد و نجات امام جواد(ع) تاراز اسکان اضطراری یافتند.
خدادادی اضافه کرد: همچنین 20 خودروی گرفتار در مه و بارندگی و باد شدید، با هدایت و راهنمایی نجاتگران و آمبولانس پایگاه امداد و نجات تاراز به بخش چلو منتقل و در یک مدرسه اسکان اضطراری یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان همچنین با اشاره به اینکه باران شدید و توفان در مسجد سلیمان نیز خسارت هایی وارد کرد افزود: نیروهای ارزیاب و امدادرسان هلال احمر این شهرستان به منطقه اعزام شده اند.
وی اضافه کرد: همچنین بر اثر بارش باران شدید دیروز در مناطق عشایری شهرستان لالی، تعدادی از عشایر کوچرو در مناطق مختلف بخش حتی دچار آسیب شدند که نیروهای ارزیاب و امدادرسان هلال احمر این شهرستان به منطقه اعزام شدند.
بر اثر توفان عصر پنجشنبه که بالای 60 کیلومتر بر ساعت گزارش شد بیشتر مناطق خوزستان را در نوردید و در اهواز نیز موجب سقوط 75 پایه برق، قطع برخی شاخه های درختان، و قطع برق در برخی نقاط این شهرستان شد.
7158/ 6037
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.