اخبار مرتبط

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری نخستین جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی استان خوزستان در شهرستان آغاجاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمد جوروند ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: نخستین جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و مشارکت انجمن‌های ادبی و فرهنگی، هنری شهرستان آغاجاری در اردیبهشت ماه ٩٧ فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: این جشنواره در دو بخش نقالی و شاهنامه‌خوانی در گستره استانی و در رده سنی نوجوانان و بزرگسالان در این شهرستان برگزار خواهد شد.

جوروند با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره را کشف استعدادها و ظرفیت‌های استان خوزستان در زمینه نقالی و شاهنامه‌خوانی و تشویق جوانان به این هنر و شناخت اندیشه‌های حکیم ابوالقاسم فردوسی برشمرد و افزود: گسترش بیش از پیش فرهنگ پهلوانی و قهرمانی با روایت داستان‌های غرورآفرین شاهنامه فردوسی و تجلیل از تلاشگران و پیشکسوتان عرصه نقالی و شاهنامه‌خوانی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص شرایط ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره یادآور شد: آثار هنرمندان در قالب لوح فشرده به صورت صوتی و تصویری به مدت ١٢ دقیقه و با کیفیت بالا به همراه مشخصات کامل شرکت‌کننده و احیانا همراهان فنی وی تا تاریخ ١٥ اردیبهشت ماه ٩٧ به پست الکترونیکی دبیرخانه جشنواره به آدرس Akbar.mamoyi١٣٩٥@gmail.com و یا به نشانی: آغاجاری، میدان حافظ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آغاجاری ارسال شود.

وی در ادامه افزود: شرکت در دو بخش نقالی و شاهنامه‌خوانی جشنواره برای شرکت‌کنندگان بلامانع بوده و هیات داوران در هر دو بخش و رده سنی به سه برگزیده نهایی لوح تقدیر و جوایز نفیس اهدا خواهد کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: شرکت‌کنندگان در صورت ارائه اثری ترکیبی (موسیقی و ....) باید با دبیرخانه جشنواره هماهنگی کنند، همچنین منتخبان می‌توانند از لباس‌های محلی و اصیل ایرانی در روز اجرا در جشنواره استفاده کنند.

لازم به ذکر است: عدم حضور در بخش پایانی جشنواره ( در صورت برگزیده شدن ) به منزله انصراف از شرکت درجشنواره تلقی و فرد دیگری با نظر هیات داوران جایگزین خواهد شد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.