اخبار مرتبط

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری خوزستان با تاکید بر نقش زنان در اقتصاد خانواده گفت: مصرف کالای ایرانی برای خانواده ارزش است و باید به یک گفتمان در جامعه تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سیده فرانک موسوی در جلسه نشست مشاورین بانوان فرمانداری ها که با حضور مجتهدزاده رییس سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس، در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد اظهار کرد: نیاز است تا کمیته اشتغال زنان در کنار کارگروه اشتغال هر شهر توسط دستگاه های متولی اشتغال فعال شده و زنان را برای ورود به بازار اشتغال حمایت کنند.

وی افزود: سوم تا ششم اردیبهشت نمایشگاه ویژه اشتغال استانی  با اولویت کارآفرینان و افراد تسهیلات گیرنده برگزار می شود؛ برای زنان کار آفرین و حوزه زنان نیز غرفه هایی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری خوزستان تاکید کرد: نیاز است اشتغال کارآفرینی را با استفاده از فناوری اطلاعات پیگیری کرده و از کسب و کارهای سنتی فاصله بگیریم چون اگر به این سمت و سو حر کت کنیم، هزینه های پرداختی و مشکلات محل کار مرتفع می شود.

موسوی عنوان کرد: تدوین سند توسعه زنان کار سختی است که از سوی متخصصین امر(دانشگاه شهید چمران) در حال انجام است. وضعیت فعلی زنان استان را در اختیار داریم ولی وضعیت کلی استان را در برخی شاخص ها نداریم که باید از سوی فرمانداری ها آماده شود تا بتوانیم نقاط ضعف را در حوزه زنان به ویژه در بحث اشتغال رفع کنیم. از مجموع کل طرح ها، 124 طرح مربوط به بانوان بوده و آمار و ارقام نشان می دهد در برخی شهرستان ها افراد مایل به استفاده از این طرح ها شناسایی نشده اند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.