اخبار مرتبط

یک تیم پرنده‎شناس سوئدی با هدف بازدید از گونه‎ها و ظرفیت‎های شاخص پرنده‎نگری خوزستان امروز وارد این استان شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،این تور متشکل از ۱۳ نفر با ملیت سوئدی به سرپرستی هانس مگنوس اولمن همراه با کارشناس باتجربه پرنده‎نگری، احسان طالبی، توسط مرکز طبیعت‎گردی مارکوپولو به مدیریت آقای کیانوش محرابی در حال اجراست. 

این گروه سفر خود را از تهران آغاز کردند و پس از بازدید از جاذبه‎ها و پرندگان شاخص کویری استان‎های کاشان، اصفهان و شیراز، برای تماشای ظرفیت‎های پرنده‎نگری بوشهر و بندر گناوه به این دو شهرستان سفر کردند. 

این گروه امروز چهارشنبه 22 فروردین‎ماه 97 وارد استان خوزستان شدند و قرار است به مدت ۴ روز در تالاب شادگان، دز و کرخه به جستجوی پرندگان و بازدید از جاذبه‎های پرنده‎نگری بپردازند. 

پروفسور هانس مگنوس یکی از پرنده‎شناس‌های مطرح بین‎المللی با ملیت سوئدی است که سال ها است در زمینه‌ پرندگان دنیا تحقیق می‎‎کند و به عنوان پرنده‌شناس، سرپرستی گروه‎های پرنده‌شناسی و پرنده‌نگری زیادی را از اروپا به سراسر دنیا بر عهده داشته است. 

او اولین بار در سال ۱۳۸۲ به ایران سفر کرد و از آن پس تاکنون از مناطق بسیاری در ایران بازدید کرده و در پروژه های تحقیقاتی سازمان حفاظت محیط زیست با کارشناسان ایرانی همکاری زیادی داشته است. 

استان‎های خوزستان، هرمزگان، سمنان و‌گلستان به دلیل داشتن گونه‎های پرندگان شاخص متنوع، بیشتر هدف سفرهای این پرنده‎شناس سوئدی بوده است. 

او تاکنون بیش از شش بار با گروه‎های پرنده‌نگر با ملیت‌های سوئدی، نروژی، هلندی و غیره به استان خوزستان سفر کرده و بیشتر بازدیدهای‎شان اطراف رودخانه‌های دز و کرخه بوده است.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.