اخبار مرتبط

فردوس کریمی پنج شنبه در حاشیه این آیین درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : پروژه احداث حوضچه پیش ته نشین در تصفیه خانه آب شهدای کارون با هدف ارتقاء توان تولید آب به میزان هفت هزار مترمکعب و بهبود کیفیت آب شرب این شهرستان با اعتباری بالغ بر 15میلیارد ریال از محل درآمدهای جاری شرکت احداث می شود.
وی ادامه داد : افزایش توان تولید آب در شهرستان کارون بر حوزه آبرسانی این شهر تاثیرگذار است که از طریق احداث حوضچه پیش ته نشین در تصفیه خانه آب شهدای کارون تحقق می یابد.
وی اجرای پروژه های آب و فاضلاب را سه ماهه عنوان کرد و افزود : حجم کار شده در این پروژه به میزان 85 تن آرماتور، سه هزارو560 مترمربع قالب ، یکهزارو426 مترمکعب بتن سازه ای ، 325 مترمکعب بتن مگر و هشت هزار و 820 مترمکعب خاکبرداری می باشد .
مدیرعامل شرکت آبفا کلانشهر اهواز از دیگر پروژه های احداثی در شهرستان کارون پروژه ایجاد شبکه فاضلاب در منطقه درویشیه عنوان کرد و گفت : در پنج ماهه نخست امسال پروژه های متعددی در حوزه فاضلاب کلانشهر اهواز با همکاری شرکت آبفا اهواز، استانداری خوزستان، فرماندار و نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی کلید خورده است.
کریمی بیان کرد: یکی از پروژه های مهمی که در حوزه خدمت رسانی فاضلاب در شهرستان کارون باید انجام شود ،پروژه ایجاد شبکه فاضلاب در بخشی از منطقه درویشیه( خیابان فشارقوی بخش جنوبی) است که اعتباری بالغ بر 31میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی این شرکت برای آن تخصیص و تامین شده است.
وی افزود : این پروژه شامل 6هزار و530 متر شبکه فاضلاب با خطوط 300 و400 میلی متر می باشد که به مدت 10 ماه به بهره برداری می رسد.
مدیر عامل شرکت آبفا کلانشهر اهواز پروژه توسعه شبکه آب قلعه چنعان بزرگ و کوچک را از اقدامات مهم شبکه آب عنوان کرد و افزود : توسعه شبکه آب منطقه قلعه چنعان بزرگ و کوچک به طول سه هزارو400 متر با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 550 میلیون ریال احداث می شود.
وی افزود : در پنج ماه نخست سال 96 حدود 30 پروژه آب و فاضلاب در استان احداث و به بهره برداری رسیده است .
اداره آب و فاضلاب اهواز 165 ایستگاه با حدود300 کارگر مشغول به کار می باشند .
خبرنگار: حمیدرضا ترابی *انتشار: محسن بهاروند
7165/6064
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.