اخبار مرتبط

مسوولان شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی در بندرماهشهر در این هفته چندین بار برای رفع این مشکل قول مساعد دادند اما این معضل همچنان به قوت خود باقی است.
یک راننده ماهشهری گفت: از روز یکشنبه برخی جایگاه های سوخت در این شهرستان بنزین عرضه نمی کنند و علت این امر نیز مشخص نیست.
محمد شریفی افزود: یکی از جایگاه داران در پاسخ به سوالات مکرر رانندگان اعلام کرد دو روز است که سوخت رسانان به دلایل مشکلات صنفی خود بنزین به جایگاههای سوخت نمی دهند.
وی گفت: عرضه نشدن بنزین در جایگاههای سوخت این شهرستان مشکلاتی برای شهروندان به وجود آورده و پیامدهای دیگری هم برای مردم داشته به عنوان مثال برخی رانندگان با استناد به این مشکل ،کرایه ها را افزایش داده اند .
یکی دیگر از شهروندان ماهشهری با انتقاد از ادامه این وضعیت خواهان اقدام مسولان برای رفع این مشکل شد و گفت: تعطیلی این دوجایگاه اصلی باعث می شود تقاضا برای بنزین در سه جایگاهدیگر عرضه کننده سوخت به شدت فزایش یابد و شهروندان دراین هوای گرم باید برای زدن سوخت درصفهای طولانی منتظر باشند.
علی معمار افزود: تداوم این وضعیت از اول هفته تا حالا نشانه بی تدبیری مسوولان وبی توجهی به مشکلات مردم است .
فرماندار بندرماهشهر نیز ضمن تاییدوجود این مشکل وعده رفع مشکل کمبود بنزین دراین شهرستان را داد وگفت: با توجه به شروع به کار شرکت صاحب نشان تأمین کننده بنزین دو جایگاه سوخت مورداشاره و تغییر ساختاری، این دو جایگاه در چند روز گذشته با مشکل کمبود بنزین مواجه شدند.
منصور قمر افزود: با وجود تلاش های انجام شده متأسفانه کمبود بنزین در دو جایگاه سوخت شهر همچنان ادامه دارد که با پیگیری های مکرر انجام شده امیدواریم تا فردا یا حداکثر بعد از ظهر شنبه مشکل کمبود بنزین این جایگاه ها رفع شود.
فرماندار بندرماهشهر اضافه کرد: با توجه به رایزنی های صورت گرفته مقرر شد شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی ناحیه ماهشهر ، خود تأمین کننده بنزین شرکت های صاحب برند باشد که در این صورت دیگر شاهد تکرار این معضل نخواهیم بود و در صورت عدم همکاری لازم با این شرکت با توجه به عام المنفعه بودن موضوع برای تأمین رفاه مردم با متخلفین برخورد خواهیم کرد.
قمر در پایان از تأمین بنزین یورو 4 در دو جایگاه سوخت بندرماهشهر خبر داد و گفت: با پیگیری های انجام شده اقدامات اولیه برای تأمین بنزین یورو 4 برای دو جایگاه سوخت بندرماهشهر صورت گرفته است.
رئیس شرکت پخش و پالایش فرآرده های نفتی ناحیه بندر ماهشهر نیزدراین زمینه به ایرنا وعده داد: کمبود بنزین در2 جایگاه سوخت ' پاسارگاد' و ' آپادانا' بندرماهشهر تا فردا یا روز شنبه رفع می شود.
محمود طاهری زاده رئیس شرکت پخش و پالایش فرآرده های نفتی ناحیه بندر ماهشهر با تأیید نبود بنزین در دو جایگاه سوخت این شهر افزود: با توجه به آغاز موضوع برندسازی شرکت های تأمین کننده بنزین جایگاه های سوخت در کشور، اولین شرکت صاحب نشان با تحت پوشش قرار دادن دو جایگاه سوخت پاسارگاد و آپادانا کار خود را شروع کرد که به دلیل تغییر ساختاری و مشکل سیستمی در چند روز گذشته برای تأمین سوخت این دو جایگاه با مشکل مواجه شدند.
رئیس شرکت پخش و پالایش فرآرده های نفتی ناحیه بندر ماهشهر گفت: متأسفانه از روز یکشنبه در دو جایگاه سوخت شهر باکمبود بنزین مواجه بوده که با وجود پیگیری های انجام شده در این رابطه و ارائه قول های مساعد برای رفع مشکل تا بعد از ظهر روز دوشنبه، اما این موضوع همچنان ادامه دارد، امیدواریم با پیگیری های انجام شده تا فردا بعدازظهر یا باتوجه به تعطیلی آخر هفته نهایت تا روز شنبه این مشکل حل شود.
طاهری زاده با بیان اینکه شهرستان بندرماهشهر با کمبود بنزین مواجه نیست، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شهرستان بندرماهشهر با کمبود بنزین مواجه نیست و شرکت پخش و پالایش فرآروده های نفتی از ناحیه ماهشهر تأمین کننده بنزین شهرستان های بخش جنوبی استان خوزستان و بخش جنوب غربی استان بوشهر است اما برخی مواقع به علت مشکلات فنی و یا ساختاری جایگاه های سوخت شهرستان با کمبود بنزین مواجه می شوند.
وی درباره تأمین بنزین یورو 4 در برخی از جایگاه های سوخت بندرماهشهر گفت: تأمین بنزین یورو 4 برای 8 کلان شهر کشور از جمله اهواز در دستور کار دولت قرار گرفته است که امیدواریم با توجه به رایزنی های انجام شده و در صورت افزایش تولید بنزین در پالایشگاه آبادان 2 جایگاه سوخت از جایگاه های سوخت شهرستان بندرماهشهر نیز از بنزین یورو 4 برخوردار شوند.
گفتنی است رئیس شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی ناحیه بندرماهشهر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا علت کمبود بنزین دو جایگاه سوخت بندرماهشهر را اختلاف نظر میان رانندگان حمل سوخت و شرکت صاحب نشان عنوان کرد و بیان داشت: شرکت صاحب نشان که به تازگی از اول شهریورماه کار خود را آغاز کرده با مشکلاتی رو به رو بود که برای رفع مشکلات موجود در تلاش هستیم.
وی در این گفت و گو وعده رفع مشکل تا بعدازظهر همان روز (دوشنبه) را داده بود.

9858/6002خبرنگار: آمنه محتشمی**انتشار: کبری آقازری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.