اخبار مرتبط

به دنبال نصب ضربه گیرهای ارتجاعی بر سکوی عملیاتی ایستگاه دریایی راهنمایی در آبراه خور موسی، ایمنی این سازه مهم دریایی افزایش یافته و زمینه تردد راهنمایان به آن تسهیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان،گرایلو معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان؛ با اشاره به اینکه این ایستگاه دریایی یکی از سازه های  مهم و استراتژیک بندرامام خمینی(ره) است که در فاصله  ۴۵ مایلی از این مجتمع بزرگ بندری قرار دارد، بیان داشت: این ایستگاه نقش  مهمی در ارائه به هنگام خدمات راهنمایی به کشتی های تردد کننده به این مجتمع بندری با هدف جلب رضایتمندی آنها دارد.

گرایلو تصریح کرد: حفظ طول عمر مفید و نگهداری این سازه از اولویت های این اداره کل بوده و در همین راستا در ماه جاری ضربه گیرهای این سازه تحت نظارت کارشناسان دریایی و با مشارکت شرکت هدایت کشتی خلیج فارس- راهبر خدمات دریایی- در این مجتمع بندری جایگزین و بهسازی گردید.

وی همچنین در تشریح مزیت های نصب این ضربه گیرها عنوان کرد: این ضربه گیرها نقش مهمی در جلوگیری از وارد آمدن ضربات به سازه و جذب نیروهای حاصل از پهلوگیری شناور به آن داشته و در استحکام  بقای سازه  نقش حیاتی را ایفا می کند.

گرایلو در ادامه افزود: علاوه بر حفظ استحکام و طول عمر  سازه این ضربه گیرها  و پایه دلفین مورد استفاده جهت دسترسی بر روی ایستگاه، امکان پهلوگیری شناور به ایستگاه را در شرایط آب و هوایی نامساعد میسر کرده و کمک شایانی به ارائه خدمات راهنمایی به کشتی ها به واسطه ی فراهم کردن امکان سوار و پیاده شدن راهنمایان در دریای مواج خواهد کرد.

 بندرامام خمینی(ره) با برخورداری از نیروهای مجرب و آموزش دیده دریایی و ارائه خدمات دریایی راهنمایی به کشتی های متردد، زمینه تردد ایمن و سالم شناورها را در آبراه خور موسی فراهم می آورد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.