اخبار مرتبط

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز از کشف ۴ هزار و ۸۰۰ لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در سه ماهه نخست امسال توسط ناجا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، داریا اخگر در نشست شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با ارائه گزارشی از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز, اظهار کرد: در سال گذشته مجموعا ۸۵ هزار و ۳۹۹ لیتر فرآورده بنزین و عمدتا نفت و گاز قاچاق توسط نیروهای انتظامی کشف و در انبار نظامیه اهواز تخلیه شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته کمیته رسیدگی به تخلفات قراردادهای نفتی این شرکت ۴۳ جلسه داخلی تشکیل داد که در مجموع ۸۷۲ فقره پرونده در این جلسه مطرح شد.همچنین ۲۱ فقره پرونده در این رابطه به سازمان تعزیرات ارجاع شد.

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز تصریح کرد: در سال گذشته یک هزار و ۲۰ مورد بازرسی به صورت مشترک با نیروی انتظامی و ۱۰ مورد بازرسی به صورت مشترک با تعزیرات سازمان صنعت، معدن و تجارت از مجاری عرضه و مصرف کننده عمده فرآورده های نفتی انجام شد.همچنین ۱۵ مورد بازدید از تاسیسات بارگیری انبار نفت صورت گرفت.

اخگر در خصوص تخلفات ناشی از قراردادهای فرآورده های نفتی بیان کرد: بر اساس مصوبات و آیین نامه ها ۵۴ میلیارد ریال بابت غرامت تخلفات صورت گرفته در قراردادهای فرآورده های سال گذشته در نظر گرفته شده ، که از این رقم ۹ میلیارد ریال آن اخذ شده و اکنون منتظر تعیین تکلیف ۴۴ میلیارد ریال غرامت باقیمانده هستیم.

وی عنوان کرد: در سه ماهه نخست امسال ۴ هزار و ۸۰۰ لیتر فرآورده های نفتی قاچاق توسط نیروی انتظامی کشف و درانبار نظامیه نفت تخلیه و ۱۰ جلسه رسیدگی به تخلفات قراردادهای نفتی تشکیل و در ارتباط با این تخلفات ۱۲۴ فقره پرونده مطرح شد.

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز ادامه داد: در ۳ ماهه نخست امسال بابت تخلفات صورت گرفته در قراردادهای نفتی ۱۰ میلیارد ریال در نظر گرفته و تماما اخذ شد. همچنین ۱۳ مورد بازرسی از تاسیسات بارگیری انبار نفت صورت گرفت.

اخگر با اشاره به تشکیل کارگروه پیشگیری از عرضه خارج از شبکه و مبارزه با قاچاق سوخت استان و تشکیل جلسات آن گفت: هر چند مقدمات فروش سوخت به مرزنشینان انجام شده اما هنوز عملیاتی نشده است.پس از اخذ مجوز فروش و تعیین نرخ از ستاد برای این موضوع نیز اقدام خواهد شد.

وی با بیان این که برای بارگیری از انبار نفت نظامیه هیچ مشکل نداریم و مقدمات آن فراهم شده است,در خصوص علل عدم عملیاتی شدن فروش نفت به مرزنشینان افزود: ظاهرا طرف مورد معامله تعاونی مرزنشینان در خارج از کشور هنوز با این تعاونی ها به توافق نرسیده اند. بر اساس گزارش های واصله کرخه شوش,فجر هویزه و مرکزی هویزه با ما قراردادهایی منعقد کرده اند اما به دلیل این مشکلات هنوز این قراردادها عملیاتی نشده است.

وی تصریح کرد: در راستای نظارت بر حسن عملکرد پیشگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی در سال گذشته جمعا ۲۶ هزار و ۱۵۰ مورد بازدید های کنترل کمی و کیفی,کنترل مصرف و کنترل ایمنی و عملیاتی از مجاری عرضه و مصرف کنندگان تحت پوشش منطقه اهواز انجام گرفت.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.